PoradyLajfhakiZrób tak ze swoją zmywarką. Nie każdy sprzedawca Ci o tym powie

Zrób tak ze swoją zmywarką. Nie każdy sprzedawca Ci o tym powie

Zrób tak ze swoją zmywarką. Nie każdy sprzedawca Ci o tym powie
02.08.2023 15:39

Jak o każde urządzenie w domu, również o zmywarkę należy dbać. Regularne czyszczenie przedłuża jej żywotność i pozwala pozbyć się ewentualnych resztek jedzenia, które utknęły w filtrze. Oto jak wyczyścić zmywarkę w prosty sposób, aby nie było to uciążliwe.

Czyszczenie zmywarki bywa kłopotliwe, szczególnie jeśli chcemy umyć trudnodostępne miejsca tego urządzenia. Dlatego czasem ciężko nam się do tego zabrać. Na szczęście odkryliśmy patent, dzięki któremu będzie to proste, jak nigdy dotąd.

Jak wyczyścić zmywarkę?

Porządki domowe to nie tylko odkurzanie i pranie firan, to również zadbanie o czystość urządzeń, które mamy w domu. Mowa tu o mikrofali, piekarniku czy zmywarce. Przedłuży im to żywotność, a dzięki temu zaoszczędzimy na naprawie lub zakupie nowych. W przypadku zmywarki bardzo ważny jest filtr, który trzeba sprawdzać regularnie. Zalegające w nim osady i resztki jedzenia, w połączeniu z wilgocią to idealne warunki dla rozwoju pleśni. Mało tego, znacznie wpływają na efektywność mycia i wydajność samego urządzenia. Dlatego zaleca się, chociaż raz w miesiącu zrobić rutynowe czyszczenie używając do tego szczotki z miękkim włosiem. Dobry będzie też destylowany biały octu i soda oczyszczona, która jest niezastąpiona, nie tylko w pieczeniu, ale też w trakcie rutynowych porządków.

Obraz

Sposób na czystą zmywarkę

Wykonując czyszczenie urządzenia wedle tej instrukcji, zrobisz to sprawniej i szybciej. Zacznij od wyjęcia dolnej półki, by zrobić sobie dostęp do filtra zmywarki. Po czym wykręć go i rozbierz w zlewozmywaku. Przemyj wodą, delikatnie trzyj szczoteczką do zębów, dzięki temu usuniesz osady i resztki jedzenia. Po skończonej czynności złóż go i z powrotem wsadź do zmywarki. Czas teraz na ramiona urządzenia. Odłącz je i przepłucz wodą, sprawdzając, czy znajdujące się w nich otwory są udrożnione. Po czym podłącz je z powrotem do zmywarki. Pamiętaj też o odkamienianiu urządzenia. Aby to zrobić, na dno wsyp około 50 g sody oczyszczonej, po czym dolej octu do komory na kapsułkę do mycia naczyń. Na koniec zamknij ją i uruchom program zmywarki na wysokiej temperaturze. W ten sposób będzie odwapniona i czysta bez żadnych osadów z kamienia. Teraz już wiesz, jak dbać o swoją zmywarkę w domu.

Opened domestic dishwasher with cleaned dishware in kitchen interior
Opened domestic dishwasher with cleaned dishware in kitchen interior
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także