PoradyZrobiliśmy test - tak skutecznie pozbędziesz się zapachu cebuli

Zrobiliśmy test - tak skutecznie pozbędziesz się zapachu cebuli

Jak pozbyć się zapachu cebuli? fot. genialne.pl
Jak pozbyć się zapachu cebuli? fot. genialne.pl

26.11.2022 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cebula wydziela intensywną i mocno drażniącą woń. Niektórym osobom trudno jest ją zaakceptować. Jak pozbyć się zapachu cebuli? To jest możliwe.

Jak zneutralizować zapach cebuli w lodówce?

Najpierw lekko przytnij koniec cebuli (od strony, gdzie wyrastał korzeń). Później połóż ją na papierowym ręczniku (przycięty korzeń ma dotykać ręcznika) i przechowuj jak zwykle. Szybko zauważysz, że ręcznik pochłonie całą cebulową woń.

Jak pozbyć się zapachu cebuli, fot. Unsplash
Jak pozbyć się zapachu cebuli, fot. Unsplash

Moczenie w wodzie

Jeżeli, przez nieprzyjemny zapach, nie potrafisz nawet kroić cebuli, to włóż ją do miski z zimną wodą na ok. 10 minut. Dzięki temu związki siarki zostaną zatrzymane w wodzie. Aby nadać cebuli ciekawego aromatu, to zamiast w wodzie możesz ją moczyć w soku z cytryny lub w occie.

Trik z gorącą wodą

Cebula będzie łagodniejsza w smaku, jeżeli po pokrojeniu sparzysz ją gorącą wodą. Dzięki temu zneutralizujesz jej ostry smak, a także zapach.

Jak pozbyć się woni cebuli z tkanin?

Czasami ubrania, zasłony czy tapicerka mebli przechodzą zapachem smażonej czy gotowanej cebuli. Wówczas zrób specyfik, który go zneutralizuje. Do butelki z atomizerem wlej wodę oraz spirytus. Następnie dobrze wymieszaj i miksturą spryskaj tkaniny, które pachną cebulą. Zobaczysz, że alkohol szybko się rozprawi z nieprzyjemną wonią.

Jak pozbyć się zapachu cebuli, fot. Unsplash
Jak pozbyć się zapachu cebuli, fot. Unsplash

Jak się pozbyć zapachu cebuli z rąk?

Na to jest kilka patentów. Możesz umyć dłonie w: occie, soku z cytryny lub porządnie natrzeć je sodą oczyszczoną bądź solą kuchenną. Wszystkie patenty są skuteczne.

Jak pozbyć się woni cebuli z deski do krojenia?

Najpierw umyj deskę w płynie do mycia naczyń, do którego dodaj odrobinę octu. Jeżeli to nie pomoże, to przetrzyj, już wysuszoną deskę, cząstką cytryny bądź dobrze natrzyj solą kuchenną (to naturalny środek dezynfekujący). Takie patenty powinny rozwiązać problem.

Wrzuć kasztany do wrzącej wody. Ten leczniczy sekret zdradziła mi babcia!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także