1 produkt z kuchni skutecznie wypłoszy gołębie. Zaczną omijać balkon szerokim łukiem!
Przesiadują na balkonach i parapetach, przez co bywają prawdziwym utrapieniem. Ich odchody szpecą te powierzchnie i niszczą elewacje budynków. Na szczęście w prosty sposób możesz zniechęcić je do odwiedzin. Składniki do preparatu odstraszającego uciążliwe ptaki znajdziesz w swojej kuchni. Poznaj ten megaskuteczny sposób na gołębie na balkonie!
Są wszechobecne i zostawiają po sobie mnóstwo odchodów. Do tego mogą rozmnażać się nawet pięć razy w roku, a gniazda chętnie zakładają na balkonach. Wszystko to sprawia, że gołębie nie cieszą się sympatią ludzi. Chyba każdy szuka skutecznego sposobu, by pozbyć się tych niechcianych lokatorów. Jest kilka domowych trików, które doskonale się sprawdzają.
Czy jest sposób na gołębie na balkonie?
Jeśli zauważyłeś gniazdo gołębi na balkonie, to masz prawo je zniszczyć, ale tylko do momentu wyklucia się młodych (to skutek zmniejszenia ochrony tych ptaków przez Ministerstwo Środowiska). Kiedy pisklęta pojawią się na świecie, jest już za późno. Musisz czekać 5-6 tygodni, aż się usamodzielnią. Dopiero wtedy możesz usunąć gniazdo. Jednak eliminacja siedliska gołębi to za mało. Aby uciążliwe ptaki nie wróciły, musisz zastosować środki odstraszające. Mogą to być balony przywiązane do barierki, wiatraczki, figurki drapieżnych ptaków lub siatka osłaniająca cały balkon. Dobrym sposobem jest również wykorzystanie zapachów, za którymi gołębie nie przepadają.
Sposób na gołębie: pieprz lub ostra papryczka
Gołębie nie lubią ostrych zapachów. Właśnie dlatego możesz pozbyć się ich, wykorzystując sproszkowane chili lub pieprz. Wystarczy dodać trochę jednej z tych przypraw do wody i rozpylić za pomocą butelki ze spryskiwaczem na balkonie oraz na parapetach. Uciążliwe ptaki nie będą się zbliżać.
Sposób na gołębie na balkonie: ocet
Drażniący jest dla gołębi również zapach octu. Wystarczy nalać go do otwartego pojemnika i ustawić na balkonie lub parapecie. To powinno skutecznie odstraszyć pierzastych intruzów. Zadbaj o to, żeby pojemnik stał stabilnie i znajdował się w miejscu, z którego nie zostanie strącony np. przez wiatr.