PoradyLajfhaki102-letnia lekarka zdradza swoje sposoby na długowieczność. Też możesz zacząć je stosować

102‑letnia lekarka zdradza swoje sposoby na długowieczność. Też możesz zacząć je stosować

sposoby na długowieczność, fot. Getty Images
sposoby na długowieczność, fot. Getty Images
22.06.2023 17:18

Każdy chce żyć jak najdłużej i nic w tym nadzwyczajnego. Jednak co zrobić, aby czas obszedł się z nami jak najłagodniej? Sprawdź sposoby na długowieczność.

Wszystko zaczyna się w głowie, czyli psychice, która ma ogromny wpływ na nasze ciało oraz zdrowie. Dlatego warto poznać porady osób, które, mimo że żyją ponad 100 lat, to czują się o znacznie młodziej. Wiele można się od nich nauczyć.

Sposób na długowieczność doktor Gladys McGarey

Już od dziecka była uczona miłości do siebie przez samego Gandiego. Gdy dorosła wybrała medycynę, aby pomagać ludziom i do dziś, mimo wieku, pozostaje aktywna zawodowo. Dodatkowo codziennie ćwiczy i prowadzi działalność na rzecz medycyny holistycznej. Jednak życie doktor McGarey nie było usłane różami. Przeżyła śmierć córki, pokonała chorobę nowotworową oraz rozwiodła się, mając 70 lat. Mimo to prezentuje pozytywne podejście do życia, którego nie zniszczyły przykre zdarzenia oraz ból i cierpienie. Lekarka głosi pogląd, że warto wykorzystać swoją energię na tworzenie rzeczy kreatywnych, które będą motywowały nas do pracy. Dodatkowo odejście męża dało jej siłę oraz wiarę w swoje możliwości. Wówczas zaczęła znowu cieszyć się wolnością i samodzielnie podejmować decyzje. Gladys McGarey ma obecnie 102 lata.

Closeup of elderly hands
Closeup of elderly hands

Jak żyć długo?

  • Warto sprecyzować cel w życiu, który pozwoli nam na działanie. Wiele osób zapewne go nie posiada lub nie wie, do czego dąży w życiu.
  • Miłość to drugi ważny fundament, na którym należy budować miłość do siebie samego. Warto opierać na niej relacje z innymi oraz kierować się nią.
  • Optymizm i śmiech potrafi odmienić życie, a trudne chwile zamienia w późniejszy sukces.
  • Praca jest równie kluczowa co nastawienie do życia. Dlatego należy wybrać fach, który będzie wykonywany z przyjemnością oraz zgodnie z naszymi predyspozycjami.
  • Słuchanie jest ściśle związane z miłością, które muszą współistnieć razem. Wtedy osiągniesz prawdziwą harmonię życia.
  • Samoleczenie może wykonywać każdy, ponieważ nasz organizm ma zdolności, które pozwalają mu uzdrowić się samodzielnie.
  • Energia fizyczna i psychiczna powinna być wykorzystywana tam, gdzie jej potrzebujemy. Łatwo jest ją zaburzyć, co wiąże się z nieprawidłowym jej przepływem oraz tragicznymi konsekwencjami.
  • Codzienna aktywność fizyczna pomoże zachować dobrą kondycję, która poprawi zdrowie oraz nastrój.
An elderly couple with a woman sitting on skate in the park
An elderly couple with a woman sitting on skate in the park
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także