PoradyLajfhaki3 triki internautów na wbijanie gwoździa bez narażenia swoich palców

3 triki internautów na wbijanie gwoździa bez narażenia swoich palców

jak wbijać gwoździe fot. freepik
jak wbijać gwoździe fot. freepik
02.08.2023 14:05

Wbijanie gwoździ może wydawać ci się błahą sprawą. Mimo to lepiej zachowaj ostrożność, nawet jeśli jesteś doświadczoną "złotą rączką". O uraz wcale nietrudno. Podpowiadamy triki na to, jak wbijać gwoździe, by nie uszkodzić sobie ręki.

Majsterkowanie to popularne hobby wielu osób, którym oddają się bez reszty. W social-mediach można zobaczyć wiele mebli DIY, dekoracji i innych. Niektórzy samodzielnie robią też działkowe altany i tu gwoździe też są przydatne. Oto 5 patentów, jak je wbić bezpiecznie.

Jak wbijać gwoździe?

Majsterkowanie to prawdziwa sztuka, która daje wiele frajdy i wytchnienia. Potrafi cię wciągnąć na wiele godzin. Drewno jest też bardzo wdzięcznym materiałem, niezależnie od rodzaju. Można stworzyć z niego naprawdę cudowne rzeczy i prawdziwe perełki - jedyne w swoim rodzaju. Meble, karmniki dla ptaków, zabawki, ozdoby, w tym świąteczne i do ogrodu, biżuteria, ale też instrumenty. Możliwości jest naprawdę wiele. Również, działając zgodnie z ideą zero waste, dasz drugie życie innym przedmiotom, np. paletom z drewna, które możesz przemienić w akcesoria do ogrodu. Podczas pracy powinieneś jednak zachować maksymalną ostrożność, bo nawet doświadczeni majsterkowicze mogą się zranić podczas wbijania gwoździa. Każdemu zdarza się chwila nieuwagi. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z majsterkowaniem lub robisz to już długi czas - wypróbuj nasze triki, a nigdy nie narazisz się na zranienie i ból.

jak wbijać gwoździe fot. freepik
jak wbijać gwoździe fot. freepik

3 Triki na wbijanie gwoździ

Podczas remontu lub majsterkowania nie raz mogło ci się zdarzyć wygiąć gwóźdź, lub coś zepsuć - mimo dobrych chęci. Uderzenie młotkiem w dłoń nie jest niczym przyjemnym, dlatego lepiej tego uniknąć. Oto nasze triki na to, jak wbijać gwoździe nie narażając się na zepsucie ich, ani ból.

  • wsuwka i klamerka

najczęściej boimy się uderzenia w palec, co najbardziej jest możliwe przy małych gwoździach. Dlatego weź damską wsuwkę i wsadź w jej środek gwoździa - trzymaj ją w palcach przy ścianie jedną ręką, a drugą wbijaj. W ten sposób zabezpieczysz ręce, nawet jeśli od razu nie trafisz w gwóźdź.

  • plastelina

ten trik jest świetny, kiedy gwóźdź osuwa się w trakcie wbijania. Wystarczy, że przylepisz kawałek plasteliny do muru, a na sam środek włożyć gwoździa. To pomoże ci go wbić - po wszystkim zdejmij plastelinę ze ściany.

  • nie masz młotka? Użyj gąbki!

jeśli nie masz przy sobie sprzętu, nie ma problemu! Pomoże ci gąbka! Po prostu zamocz ją w wodzie, a następnie włóż do zamrażarki na kilka godzin. Zamarznięta woda sprawi, że całość stanie się twarda i odporna na uderzenia. Świetnie zastąpi ci młotek. Jedna uwaga - wbij gwoździe od razu po wyjęciu gąbki z zamrażarki.

Te triki dużo ułatwią ci w trakcie domowego majsterkowania.

jak wbijać gwoździe fot. freepik
jak wbijać gwoździe fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także