NewsySpanie w skarpetkach ma ukryty wpływ na nasze zachowanie. Pozytywnie Was zaskoczy

Spanie w skarpetkach ma ukryty wpływ na nasze zachowanie. Pozytywnie Was zaskoczy

Spanie w skarpetkach ma ukryty wpływ na nasze zachowanie. Pozytywnie Was zaskoczy

23.11.2022 11:34, aktual.: 23.11.2022 12:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dlaczego warto spać w skarpetkach? Okazuje się jednak, że ten nawyk jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia, chociaż może wzbudzać kontrowersje.

Skarpety do łóżka

Temat chodzenia do łóżka w skarpetkach dzieli społeczeństwo. Dla części osób jest to bardzo przyjemny rytuał, a innych skarpety zwyczajnie uwierają pod kołdrą. ;) Taki zwyczaj nie niesie ze sobą żadnych szkodliwych skutków. Wręcz przeciwnie: pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.

Livi Po/unsplasch
Livi Po/unsplasch

1. Ciągły sen

Nie będziesz się budził w nocy, ale za to znacznie szybciej wstaniesz o poranku (bez przeciągania i długiego leżenia w łóżku).

Sarah Rodriguez/unsplasch
Sarah Rodriguez/unsplasch

2. Szybkie zasypianie

Skarpety rozgrzewają stopy i rozszerzają naczynia krwionośne. W rezultacie zaśniesz szybciej (o 15 minut wcześniej niż osoby bez skarpet na stopach), a Twój sen będzie głębszy oraz dłuższy. Skarpety w tym wypadku mają podobne działanie co gorące, odprężające kąpiele.

Valeriia Miller/unsplash
Valeriia Miller/unsplash

3. Redukcja stresu

Spanie w skarpetkach rozgrzewa organizm, powoduje wystąpienia uczucia błogości i redukuje stres. Mózg otrzymuje informację, że nie ma się czym absolutnie denerwować. W rezultacie zaśniesz bez trudu.

珂 许/unsplasch
珂 许/unsplasch
W chińskiej medycynie ludowej uważa się, że zimne stopy mogą wysysać energię z ciała i zakłócają przepływ qi (energia życiowa) oraz krwi w organizmie.

4. Lepszy seks

Skarpety w łóżku sprzyjają zbliżeniom i zwiększają ochotę na seks, gdyż poprawiają nasze krążenie. Ciekawe wyniki dał również eksperyment przeprowadzony na Uniwersytecie w Groningen. Okazało się, że w grupie osób, które uprawiało seks w skarpetach, aż 80% badanych doświadczyło orgazmu. Tymczasem w grupie osób, która poszła do łóżka bez skarpet, orgazm przytrafił się jedynie co drugiemu badanemu. Najprawdopodobniej ogrzane stopy powodują lepsze ukrwienie narządów rodnych co jest niezwykle ważne, aby osiągnąć orgazm.

wirestock/freepik
wirestock/freepik

5. Zabieg zmiękczający

Po nałożeniu na stopy kremu z mocznikiem wręcz należy założyć skarpety. Wówczas o poranku skóra stóp będzie nawilżona, zmiękczona i gładsza.

jcomp/freepik
jcomp/freepik

Jeden wyjątek

Spanie w skarpetkach nie jest zalecane osobom cierpiącym na nadmierną potliwość stóp, gdyż może nasilać tę dolegliwość. A wilgotne i ciepłe środowisko jest idealne do rozwoju drobnoustrojów oraz grzybów.

Spać w skarpetkach może każdy. ;) Poznaj święta, które zachęcą Cię do ucięcia sobie drzemki.

Masz zwyczaj spania w skarpetach? A może należysz do grupy osób, które nigdy nie śpią w skarpetkach? Daj znać w komentarzu ;)

Tylko jeden typ kobiet śpi z kołdrą włożoną między nogami!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także