PoradyLajfhakiAll inclusive śni ci się po nocach przed urlopem? Ta oferta nie jest dla wszystkich

All inclusive śni ci się po nocach przed urlopem? Ta oferta nie jest dla wszystkich

Wiele osób podróżuje przez cały rok, a inni decydują się na wyjazd tylko w sezonie wakacyjnym. Biura podróży prześcigają się w swoich ofertach, dzięki czemu każdy może wybrać coś dla siebie. Czy wiesz, co to jest all inclusive?

Co to jest all inclusive w hotelu, fot. Getty Images
Co to jest all inclusive w hotelu, fot. Getty Images

14.06.2023 | aktual.: 14.06.2023 15:48

Przeglądając propozycje wycieczek biur podróży i patrząc na opcje wyżywienia, spotkasz się z następującymi skrótami: OV, SC, BB, HB, UAI. Można złapać się za głowę, próbując je zrozumieć. Dlatego zdradzamy co one w ogóle znaczą.

Co to jest all inclusive?

Na pewno przeglądając oferty biur podróży, spotkałeś się z wyrażeniem all inclusive. Czy zastanawiałeś się, co ono właściwie oznacza? Jeśli nie, spieszymy z wyjaśnieniem.  Można je przetłumaczyć jakowszystko w cenie. Czyli w koszcie wycieczki mamy zapewnione wszystkie posiłki i napoje w wyznaczonych godzinach i lokalach w naszym obiekcie noclegowym (wyłączone są tutaj alkohole). Zwykle mamy też możliwość korzystania z dodatkowych atrakcji i udogodnień (np. dostęp do hotelowego spa, jacuzzi, siłowni, animacje dla dzieci). Jest jeszcze inny wariant, a mianowicie ultra all inclusive. To bardziej rozbudowana oferta. W jej ramach dodatkowo mamy alkohole, room servis, a także posiłki w restauracjach á la carte (możliwość zamówienia konkretnego posiłku z menu, a nie tylko korzystanie ze szwedzkiego stołu).

Obraz

Jakie opcje wyżywienia oferują biura podróży?

Poznaj teraz inne opcje wyżywienia oferowane przez biura podróży. Oto ich pełna lista.

  • AI Soft, All Inclusive Soft, All Inclusive Light – jest to oferta dość uboga. Zawiera trzy posiłki: śniadanie, obiad i kolację i napoje bezalkoholowe.
  • OV overnight lub SC self catering – w takim wariancie otrzymujemy nocleg bez wyżywienia, czyli posiłki musimy zapewnić sobie sami.
  • BB bed & breakfast – w ofercie mamy nocleg ze śniadaniem w formie szwedzkiego bufetu.
  • HB half board – w tym wypadku śniadanie i obiadokolacja są w cenie, ale napoje już kupuje się osobno według cennika restauracji.
  • FB full board – ten skrót oznacza pełne wyżywienie, czyli mamy zapewnione przez hotel śniadanie, obiad i kolację, ale wydawane są one w określonych porach.
  • PP/ZPR program package – to tyczy się wycieczek objazdowych, podczas których wydaje się posiłki według programu wycieczki.

Teraz już wiesz co oznaczają poszczególne skróty i z pewnością łatwiej będzie ci wybrać opcję zgodną z twoimi preferencjami.

Obraz