PoradySprzątanieBabcia zdradziła mi, po co zostawia rolki po ręczniku kuchennym

Babcia zdradziła mi, po co zostawia rolki po ręczniku kuchennym

Rolki po ręczniku papierowym można ponownie wykorzystać.
Rolki po ręczniku papierowym można ponownie wykorzystać.
Źródło zdjęć: © Genialne
02.11.2023 13:52

Często uważamy ją za zbędny kawałek makulatury. Jednak okazuje się, że może nam pomóc w codziennych porządkach. Sprawdź, jak wykorzystać rolkę po papierowym ręczniku kuchennym.

Kiedy zużyjemy całą rolkę, to zostaje po niej kawałek grubszego papieru. Dla niego nie możemy znaleźć przeznaczenia. Dlatego wylądowuje w koszu lub służy za ekologiczną rozpałkę. Jednak okazuje się, że rolki po ręczniku papierowym można wykorzystać ponownie. Metoda ta wpisuje się w bardzo modny trend zero waste oraz jest ekologiczna. Na dodatek pozwoli nam na szybsze i efektywniejsze sprzątanie.

Do czego używać rolki po ręczniku kuchennym?

Zazwyczaj podczas sprzątania staramy się być dokładni i chcemy dotrzeć we wszystkie zakamarki. Mimo to nie zawsze się to udaje, ponieważ największy brud gromadzi się pod szafkami, lodówką, a nawet kuchenką. Zwykłą miotłą lub odkurzaczem nie jesteśmy w stanie pozbyć się kurzu z tych miejsc. Dlatego warto nie czekać do remontu, tylko złapać za pustą rolkę po ręczniku kuchennym. Okazuje się, że będzie nam ona bardzo pomocna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Do czego przyda się pusta rolka papieru?

Idealnie sprawdzi się ona jako przedłużenie rury odkurzacza. Wystarczy, że przymocujesz ją na końcu, a następnie spłaszczysz. W ten sposób wciągnie ona zgromadzony pod szafkami brud. Błyskawicznie dosięgniesz nią do trudno dostępnych szczelin, np. podczas czyszczenia kaloryferów lub listew przypodłogowych. Równie dobrze nada się do tego celu rolka po papierze toaletowym albo prezentowym. Mają one różne długości, przez co sprawdzą się nie gorzej, niż standardowe końcówki do odkurzacza.

Pozostałe sposoby na czyszczenie zakamarków

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie szczotka do kurzu z teleskopową rączką. Powinna być na tyle długa, abyś z łatwością mógł dosięgnąć wszystkich zabrudzeń. Warto zdecydować się na szczotkę o płaskim i elastycznym kształcie. Dzięki temu sprzątanie nie zajmie wiele czasu, a przyniesie oczekiwany efekt.

Równie dobrym sposobem jest użycie wieszaka. Może być on metalowy lub drewniany. Wystarczy wokół jego ramienia owinąć ściereczkę za pomocą taśmy klejącej. Teraz pozostaje umieścić tę misterną konstrukcję pod czyszczonym meblem. Przed założeniem szmatki na wieszak, warto porządnie zwilżyć ją detergentem lub specyfikiem odtłuszczającym. Dzięki temu bez problemu zbierze cały brud.

Jeśli nie robiliśmy tego jakiś czas, to warto regularnie wymieniać ściereczkę na nową. Dzięki temu wymiecie zgromadzony brud, a nie dodatkowo go rozetrze po czyszczonej powierzchni. Warto dodać, że przyśpieszy to cały proces sprzątania. W efekcie przez długi czas wszelkie zakamarki pozostaną czyste.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także