PoradyLajfhakiBiorę 1 rzecz z szafki. Moje żelazko zawsze jest gotowe do użycia i wygląda jak z katalogu

Biorę 1 rzecz z szafki. Moje żelazko zawsze jest gotowe do użycia i wygląda jak z katalogu

przypalone żelazko, fot. Genialne
przypalone żelazko, fot. Genialne

11.09.2023 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prasowanie ubrań to zmora, która spędza sen z powiek każdemu, kto chce wyglądać schludnie. Kiedy musimy szybko coś uprasować, może zdarzyć się opłakana w skutkach awaria. Sprawdź najlepszy trik na przypalone żelazko, a zawsze będzie czyste.

Nie ma nic gorszego niż spalone żelazko, które nie nadaje się do użytku, a jest potrzebne. Wtedy pierwszą myślą jest to, aby kupić nowe i zapomnieć o problemie. Jednak nie jest to ekonomiczne rozwiązanie. Lepiej wykorzystać swoją cierpliwość oraz domowe środki i nadać urządzeniu drugie życie.

Co na przypalone żelazko?

Brunatna plama nie zniknie sama lub pod wpływem naszych złorzeczeń. Należy działać zdecydowanie i od razu po pojawieniu się spalenizny. W pierwszej kolejności odłącz urządzenie z prądu i poczekaj, aż przestygnie, ponieważ musi być ciepłe, a nie gorące. Wtedy sięgnij po zwilżoną octem ściereczkę i zacznij nią powoli przecierać płytkę żelazka. Już po kilku ruchach zauważysz, że plama znika. Jeśli urządzenie ma stalową stopkę, to użyj sody oczyszczonej zmieszanej z wodą na gęstą papkę. Taka mikstura nałożona na urządzenie sprawi, że niewielkim nakładem pracy spalenizna odejdzie w mgnieniu oka. Dobrze sprawdzi się także połączenie sody i octu w ultraczyszczącą mieszankę. Najlepiej zmieszać obydwa produkty w proporcji 1:1, a potem nałożyć bezpośrednio na brudne miejsce i poczekać kilka minut. Po tym czasie wystarczy przetrzeć powierzchnię żelazka mokrą ściereczką, a po spaleniźnie nie pozostanie nawet ślad.

Jak wyczyścić przypalone żelazko? Fot. Freepik
Jak wyczyścić przypalone żelazko? Fot. Freepik

Pozostałe sposoby ratunkowe

Jeśli poprzednie sposoby cię nie przekonują, sięgnij po pastę do mycia zębów. Ta niepozorna tubka ma do zaoferowania więcej niż myślisz. Idealnie nada się do powierzchni wykonanych z aluminium oraz — co niewątpliwe — jest w każdym domu. Nabierz niewielką ilość na starą szczoteczkę do zębów i zacznij rozprowadzać po powierzchni płytki. Ważne jest to, żeby zrobić to dokładnie i kolistymi ruchami wtłoczyć kosmetyk w strukturę brudu. Po kilku minutach szorowania przetrzyj powierzchnię żelazka zwilżoną szmatką, dzięki czemu zbierzesz nie tylko pastę, ale także caluteńką plamę.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także