Moja sąsiadka nakłada domową pastę na stopę żelazka. Przypalenia znikają
Wystarczy chwila nieuwagi, aby przypalić żelazko, a także zniszczyć prasowane ubrania. Nie oznacza to, że samo urządzenie nadaje się wówczas tylko do wyrzucenia kosza. Można je jeszcze uratować. Oto sposób na przypalone żelazko.
Przypalona stopa żelazka to spory kłopot. Na szczęście tego brązowego osadu można się pozbyć bez inwestowania w nowy sprzęt. Oto patent na czyszczenie żelazka.
Uciążliwe prasowanie
Mimo że nie każdy lubi prasować, to dzięki żelazku nasze ubrania wyglądają schludnie i nie ma na nich żadnych zagnieceń. Natomiast samo prasowanie, jeśli mamy sporą górę czystych rzeczy, bywa bardzo czasochłonne. Dobrze jest wówczas włączyć w tle ulubioną muzykę czy serial, aby przyjemniej wykonywało nam się tę domową czynność. Niestety jest też druga strona medalu. Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do małej katastrofy w domu. Pozostawione na ubraniach żelazko szybko zacznie się przypalać, a w powietrzu będzie unosił się zapach spalenizny. Taka sytuacja może napędzić nam niemałego strachu. Niestety przypalone rzeczy lub prześcieradła nie nadają się już do używania. Na szczęście cały czas możesz uratować swoje żelazko. Dzięki temu oszczędzisz parę złotych, które możesz przeznaczyć na coś zupełnie innego. Wystarczy sprytny patent, aby nasze urządzenie znów wyglądało, jak nowe.
Jak wyczyścić przypalone żelazko?
Ten trik jest w stanie uratować właściwie każde żelazko. Zdradziła go nam nasza sąsiadka. Byliśmy w szoku, że wystarczą tylko dwa produkty z szafki kuchennej, aby wyczyścić przypaloną stopę urządzenia. Przygotuj ocet spirytusowy i sodę oczyszczoną. Te dwa produkty zmieszaj w proporcji 1:1. Tak powstałą miksturę należy nanieść na zabrudzone żelazko i pozostawić na ok. 5 minut. Po tym czasie wytrzyj stopę miękką ściereczką (wcześniej lekko zwilż ją wodą). Przypalenie powinno zejść niemalże od razu po zastosowaniu tego domowego środka. Sąsiadka zwróciła nam jeszcze uwagę na jedną rzecz. Ważny w czyszczeniu żelazka jest czas. Najlepiej zrobić to zaraz po powstaniu osadu, wtedy wystarczy sam ocet. Jeśli brud zaschnie, to wtedy należy zastosować wspomnianą wcześniej pastę. Teraz już wiesz co robić, na wypadek przypalenia żelazka.