PoradyBiorę tubkę pasty i mam odświeżacz do WC na 3 miesiące! Działa lepiej niż kostki

Biorę tubkę pasty i mam odświeżacz do WC na 3 miesiące! Działa lepiej niż kostki

Oto tani i wydajny odświeżacz do toalety. Fot. Genialne.pl
Oto tani i wydajny odświeżacz do toalety. Fot. Genialne.pl
24.09.2023 12:15

Kostki i żele odświeżające są dość drogie i mało wydajne. Z powodzeniem zastąpi je domowy odświeżacz do toalety, który jest znacznie tańszy i wystarcza nawet na 3 miesiące. Wystarczy wykorzystać jeden kosmetyk.

Czyszczenie muszli sedesowej i utrzymanie w niej świeżego zapachu przez cały czas mają zwykle dość wysoką cenę. Mowa nie tylko o środku czyszczącym i kostkach zapachowych, które są stosunkowo drogie, ale także o czasie, który poświęcasz na regularne sprzątanie. Dzięki prostej sztuczce zaoszczędzisz i pieniądze, i czas. Wystarczy, że zrobisz domowy odświeżacz do toalety z pasty do zębów. Zapewni sedesowi świeży zapach i sprawi, że rzadziej będzie wymagał gruntownego szorowania.

Dlaczego pasta do zębów nadaje się do odświeżania toalety?

Pasta do zębów działa antybakteryjnie, usuwa kamień nazębny, eliminuje brzydkie zapachy i działa wybielająco. Wszystko to sprawia, że nasze zęby są zdrowie i białe. Podobny efekt można uzyskać w toalecie. Odświeżacz do WC z pasty do zębów będzie usuwał bakterie, zapobiegał powstawaniu kamienia i nadawał jej świeży zapach przy każdym spłukaniu. Dzięki temu z sedesu zawsze będzie wydobywał się ładny zapach, a ty rzadziej będziesz musiał usuwać z jego powierzchni kamień i bakterie.

Odświeżacz do toalety z pasty do zębów świetnie się sprawdza. Fot. Genialne.pl
Odświeżacz do toalety z pasty do zębów świetnie się sprawdza. Fot. Genialne.pl

Jak zrobić odświeżacz do toalety?

Wykonanie domowego odświeżacza do WC jest bardzo proste. Po prostu weź tubkę pasty do zębów i za pomocą igły lub pinezki wykonaj po każdej ze stron gęsto rozmieszczone otwory. Możesz również odciąć niewielkie fragmenty rogów tuż przy zgrzewie tubki. Delikatnie ściśnij opakowanie, by pasta zaczęła wypływać przez dziurki, a następnie wrzuć ją do spłuczki. Przed pierwszym spłukaniem toalety odczekaj ok. 10 minut, by pasta zaczęła się rozpuszczać w wodzie. Przy każdym spłukaniu kosmetyk będzie uwalniany wraz ze spłukiwaną wodą. Dzięki temu toaleta zawsze będzie czysta i pachnąca, a także wolna od kamienia.

Odświeżacz do toalety z pasty do zębów jest bardzo wydajny. For. Freepik
Odświeżacz do toalety z pasty do zębów jest bardzo wydajny. For. Freepik

Jak zrobić odświeżacz do sedesu kompaktowego?

Jeśli masz sedes kompaktowy, pewnie myślisz, że odświeżacz do toalety z pasty do zębów nie jest dla ciebie. To nieprawda! Ty również możesz wykorzystać ten sprytny patent.

  • Wyciśnij pastę do starego opakowania po kostkach lub żelu odświeżającym do WC i zawieś wewnątrz muszli.
  • Zawieś ponakłuwaną tubkę pasty na dowolnym haczyku (np. tym ze starej kostki toaletowej).
  • Bez względu na to, którą metodę wybierzesz, 1 tubka pasty do zębów powinna wystarczyć do odświeżania sedesu przez 3 miesiące.
Odświeżacz z pasty zrobisz również do toalety kompaktowej. Fot. Freepik
Odświeżacz z pasty zrobisz również do toalety kompaktowej. Fot. Freepik

Jak szybko odświeżyć toaletę?

Pasta do zębów może pomóc również błyskawicznie odświeżyć toaletę przed przyjściem gości. Tym razem potrzebujesz jednak jeszcze jednej rzeczy — proszku do prania. Przygotuj 1 miarkę detergentu i wyciśnij na nią odrobinę pasty. Następnie wsyp wszystko do muszli sedesowej i spuść wodę. Gotowe! Toaleta powinna być czysta i pachnąca bez szorowania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także