PoradyPosmarowałam nożyczki pastą do zębów. Dawno nie były tak ostre!

Posmarowałam nożyczki pastą do zębów. Dawno nie były tak ostre!

Jak naostrzyć nożyczki? Fot. Genialne.pl
Jak naostrzyć nożyczki? Fot. Genialne.pl
27.06.2023 10:19

Stępione nożyczki nie muszą od razu lądować w koszu na śmieci. Wystarczy kilka produktów, które i tak masz w domu, by znów zaczęły ciąć jak trzeba. Podpowiadamy, jak domowym sposobem naostrzyć nożyczki.

Nożyczki, jak wiele innych domowych sprzętów, z biegiem czasu po prostu się zużywają. Ich ostrza się tępią, przez co dalsze korzystanie z nich staje się trudne i mocno irytujące. Na szczęście tępych nożyczek nie trzeba od razu wyrzucać i zastępować nowymi. Istnieje prosty, domowy sposób, by je naostrzyć. Wystarczy chwila, by nożyczki znów były idealnie ostre.

Czego potrzebujesz do ostrzenia nożyczek?

Aby naostrzyć nożyczki, nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych narzędzi. Możesz sprawić, że znów będą sprawne, wykorzystując prosty domowy trik. Potrzebujesz tylko dwóch produktów codziennego użytku. Mowa o paście do zębów oraz soli. Do wykonania zabiegu przygotuj również ceramiczny kubek lub talerz. Te rzeczy wystarczą, by w kilka sekund naostrzyć nożyczki.

Jak naostrzyć nożyczki? Fot. Freepik
Jak naostrzyć nożyczki? Fot. Freepik

Jak naostrzyć nożyczki?

Aby naostrzyć nożyczki domowym sposobem, musisz wykonać tylko kilka prostych kroków.

  • Nałóż pastę do zębów na powierzchnie tnące nożyczek. Porządnie rozsmaruj preparat, by pokrywał je w całości.
  • Weź ceramiczny kubek lub talerz i ustaw go do góry dnem. Chodzi o to, byś miał dostęp do pierścienia, który nie jest pokryty lakierem i ma chropowatą strukturę.
  • Posyp pierścień kubka solą. Następnie delikatnie zwilż go wodą.
  • Pocieraj powierzchnią tnącą nożyczek o pierścień kubka. Pamiętaj, by robić to tylko po zewnętrznej stronie ostrza (tej, która jest zakończona niewielkim kątem).
  • Staraj się pocierać nożyczkami o kubek tak, by zachować oryginalny kąt ostrzenia. Dzięki temu po zakończeniu zabiegu elementy tnące będą ponownie idealnie naostrzone.

Jak jeszcze można naostrzyć nożyczki?

Trik z pastą do zębów, solą i kubkiem nie jest jedynym, który możesz wykorzystać, by naostrzyć nożyczki. Równie skuteczne będzie wykorzystanie folii aluminiowej. Urwij ok. 40-centymetrowy kawałek i złóż go kilkakrotnie, by uzyskać grubą warstwę. Następnie po prostu zacznij szybko ciąć ją na długie i cienkie paski. W ten sposób powierzchnia tnąca nożyczek zostanie zeszlifowana. Możesz użyć również papieru ściernego o grubości 200 do 150. Złóż go na pół warstwą ścierną na zewnątrz. Dalej postępuj tak samo jak z folią aluminiową.

Jak dobrze naostrzyć nożyczki? Fot. Freepik
Jak dobrze naostrzyć nożyczki? Fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także