PoradyBiorę z kuchni i impregnuję buty. Ten patent zdradził mi znajomy szewc

Biorę z kuchni i impregnuję buty. Ten patent zdradził mi znajomy szewc

czym impregnować buty, fot. Genialne
czym impregnować buty, fot. Genialne
12.09.2023 09:03

Dobrze zaimpregnowane buty mogą służyć ci latami. Nie musisz jednak wydawać na to dużych pieniędzy. Podpowiadamy, czym tanio i skutecznie impregnować buty. Dzięki 1 rzeczy będą pięknie wyglądały i zostaną dobrze zabezpieczone.

Odpowiednio zadbane buty mogą służyć ci przez wiele sezonów. Jednym z kluczowych zabiegów pielęgnacyjnych jest impregnacja. Nie musisz wydawać na nią kroci, ponieważ produkt, który najlepiej zabezpieczy twoje obuwie, kupisz w każdym spożywczaku za kilkanaście złotych. To prosta i skuteczna metoda zabezpieczenia obuwia.

Dlaczego warto impregnować obuwie?

Impregnacja to inaczej zabezpieczenie powierzchni przed czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby ją uszkodzić. W przypadku butów chodzi o to, by uchronić je przed negatywnym wpływem wody oraz brudu czy niskiej temperatury. Jeśli będziesz regularnie impregnować obuwie, przedłużysz jego żywotność. Odpowiednio zadbane buty mogą służyć ci przez wiele lat i wciąż wyglądać idealnie.

Czym impregnować buty? Fot. Freepik
Czym impregnować buty? Fot. Freepik

Czym impregnować skórzane buty?

Każdy materiał, z którego wykonane jest obuwie, wymaga innego postępowania i innych preparatów do czyszczenia oraz impregnacji. Na rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych preparatów, które są przeznaczone do różnych tkanin oraz tworzyw. Buty ze skóry możesz jednak zabezpieczyć, wykorzystując pewien popularny produkt spożywczy. Mowa o oleju kokosowym. Ten stosunkowo niedrogi preparat ma w domu wiele zastosowań. Przydaje się oczywiście w czasie gotowania, ale możesz również używać go jako domowy kosmetyk czy preparat na kleszcze. Dobrze sprawdzi się również jako środek impregnujący do zlewu z granitu. Jeśli użyjesz go do impregnowania butów, nadasz im ładny połysk i sprawisz, że będą zabezpieczone przed pękaniem oraz wsiąkaniem wody.

Czym najlepiej impregnować skórzane buty? Fot. Freepik
Czym najlepiej impregnować skórzane buty? Fot. Freepik

Jak impregnować buty olejem kokosowym?

Wiesz już, czym impregnować buty. Czas wyjaśnić, jak to zrobić, by zabezpieczenie było skuteczne. Przede wszystkim, zanim przystąpisz do nakładania oleju kokosowego czy jakiegokolwiek innego środka impregnującego, powinieneś porządnie wyczyścić i wysuszyć buty. W przeciwnym razie efekty nie będą zadowalające. Dalsze postępowanie jest już bardzo proste. Weź miękką ściereczkę i nałóż na nią trochę oleju kokosowego. Następnie wsmaruj go w skórzane elementy obuwia. Poleruj tak długo, aż preparat wsiąknie w powierzchnię, a buty uzyskają ładny połysk. Możesz wykonywać ten zabieg nawet raz w tygodniu. Dzięki temu prostemu trikowi skórzane buty będą służyć ci przez długie lata.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także