PoradyWstawiłam kawę do lodówki, a znajomi wybuchli gromkim śmiechem. Teraz już się nie śmieją

Wstawiłam kawę do lodówki, a znajomi wybuchli gromkim śmiechem. Teraz już się nie śmieją

brzydki zapach w lodówce, fot. Genialne.pl
brzydki zapach w lodówce, fot. Genialne.pl
28.05.2023 10:31

Regularnie sprzątasz, a mimo tego w lodówce pojawia się brzydki zapach? To częsty problem, któremu można łatwo zaradzić. Wykorzystaj prosty, domowy trik z kawą. Ta metoda zawsze się sprawdza.

Lodówka to jedno z wielu miejsc w domu, w których ni z tego, ni z owego pojawiają się brzydkie zapachy. Powody bywają różne, a mycie lodówki nie zawsze pomaga. Wyjaśniamy, skąd bierze się brzydki zapach w lodówce i jak w prosty sposób się go pozbyć.

Skąd się bierze brzydki zapach w lodówce?

Przyczyny pojawienia się brzydkiego zapachu w lodówce mogą być różne. Jedną z nich jest zbyt rzadkie mycie jej wnętrza. Rób to raz w miesiącu, a wszelkie plamy i zanieczyszczenia usuwaj od razu, kiedy się pojawią. Jeśli masz starszy model lodówki, wyposażony w pojemnik na skraplającą się wodę, musisz go regularnie opróżniać i myć. Również zbyt długo stojąca woda może generować smród. Zdarza się jednak, że brzydki zapach pojawia się mimo regularnego czyszczenia lodówki. Wtedy prawdopodobnie winna jest przechowywana w niej żywność. Brzydki zapach może wynikać z tego, że coś się zepsuło. Może być również konsekwencją zmieszania się woni nieszczelnie zapakowanych produktów oraz dań. W takiej sytuacji warto zastosować trik z kawą, który szybko usunie przykrą woń.

Skąd brzydki zapach w lodówce? Fot. Genialne.pl
Skąd brzydki zapach w lodówce? Fot. Genialne.pl

Jak usunąć brzydki zapach w lodówce z pomocą kawy?

Trik z kawą jest banalny, a jego wykonanie zajmuje dosłownie kilka sekund. Wystarczy wstawić do lodówki niewielkie naczynie z kawą. Oczywiście nie chodzi o gotowy napój, który pod wpływem niskiej temperatury szybko stałby się zimny. Jedynym efektem, jaki mógłbyś w ten sposób osiągnąć, byłoby schłodzenie kawy (co może być pożądane w gorące dni), ale brzydki zapach nadal unosiłby się w lodówce. By się go pozbyć, powinieneś wstawić do lodówki odrobinę sypkiej kawy. Wystarczą 3-4 łyżeczki. Sucha kawa doskonale wiąże brzydkie zapachy, dlatego jest doskonałą metodą na pozbycie się smrodu z lodówki. By była w pełni skuteczna, wymieniaj fusy co 3 tygodnie. Wtedy nieprzyjemny zapach nigdy nie wróci. Ten sam trik możesz zastosować na brzydki zapach w samochodzie.

Co na brzydki zapach w lodówce? Fot. Genialne.pl
Co na brzydki zapach w lodówce? Fot. Genialne.pl

Co jeszcze usuwa brzydkie zapachy?

Kawa to jeden z kilku patentów na brzydki zapach w lodówce. Innymi domowymi neutralizatorami przykrej woni są:

  • waciki nasączone sokiem z cytryny,
  • soda oczyszczona w miseczce,
  • skórka z mandarynki posypana solą,
  • stare gazety zwinięte w kulki.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także