Była stewardessą przez 10 lat. Ostrzega, w czym absolutnie nie wolno wchodzić na pokład
19.04.2023 11:34
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Wybierając strój, w którym odbędziemy podróż lotniczą, powinniśmy mniej kierować się modą, a bardziej wygodą oraz bezpieczeństwem. Niektóre elementy garderoby mogą być w podróży bardziej kłopotliwe, niż nam się wydaje. Podpowiadamy, czego lepiej nie ubierać do samolotu.
Strój, w którym podróżujemy, zawsze powinien być jak najbardziej praktyczny. Niektóre ubrania, nawet jeśli nie są tak kłopotliwe w aucie lub pociągu, w czasie lotu samolotem mogą okazać się dużym problemem. Co więcej, mogą nawet zagrażać naszemu bezpieczeństwu, zdrowiu oraz higienie.
Jakie są najlepsze ubrania do samolotu?
Strój do samolotu powinien być wygodny. Z tego powodu powinieneś postawić na swobodne ubrania, które nie będą krępować ruchów, a przede wszystkim uciskać brzucha. Luźne stroje pomogą uniknąć obrzęków oraz skurczy. Mocno dopasowane spodnie czy gorsety mogą napytać nam ogromnej biedy. Ciasne ubrania będą kłopotliwe również w przypadku wzdęć, które są częstą przypadłością nękającą pasażerów w czasie długich podróży. Aby lepiej je znieść, powinieneś założyć coś z luźną gumką w talii.
Czego nie ubierać do samolotu?
Osoby wybierające się w podróż starają się nie myśleć o tym, że w czasie lotu może wydarzyć się jakaś niebezpieczna sytuacja. To zrozumiałe — nikt nie chce psuć sobie wyjazdu, rozmyślając o możliwych katastrofach. Wybierając strój do samolotu, powinieneś jednak pamiętać o potencjalnych niedogodnościach. Postaraj się jak najbardziej osłonić ciało. Krótkie spodenki i koszulki bez rękawów nie są najlepszym wyborem. Gdyby konieczne było wykorzystanie zjeżdżalni awaryjnej, odkryte nogi i ramiona mogłyby się mocno poranić. M.in. z tego samego powodu w czasie podróży lotniczej powinieneś mieć na sobie odpowiednie buty.
Jakich butów nie ubierać do samolotu?
Ze względów bezpieczeństwa, o których już wspomnieliśmy, złym wyborem będą szpilki, sandały, klapki oraz crocsy. Szpilki mogłyby przebić zjeżdżalnię awaryjną (nawet stewardessy zdejmują je zaraz po starcie i zastępują obuwiem na płaskim obcasie). Z kolei odkryte, luźne obuwie mogłoby spaść ze stóp i narazić je na zranienie. Są również inne powody, by unikać takiego obuwia w czasie podróży lotniczej. W samolocie może być zimno. Zakryte buty i skarpetki sprawią, że nie odczujesz dyskomfortu termicznego. Warto je zakładać również ze względów higienicznych. Płyn, który pokrywa podłogi samolotowych toalet, z dużym prawdopodobieństwem nie jest wodą, a mieszaniną tego, co pozostawili po sobie inni pasażerowie. Nosząc odkryte buty, ryzykujesz zanieczyszczenie stóp oraz wnętrza butów.