PoradyLajfhakiKuchenny produkt za 2 zł skutecznie usunie mlecze z trawnika. Mój tata robi tak od lat!

Kuchenny produkt za 2 zł skutecznie usunie mlecze z trawnika. Mój tata robi tak od lat!

Kuchenny produkt za 2 zł skutecznie usunie mlecze z trawnika. Mój tata robi tak od lat!
24.04.2023 12:59

Chwasty na trawniku to prawdziwe utrapienie ogrodników. Usuwanie ich wymaga stosowania mocnej chemii lub żmudnej pracy. Co na mlecz w trawie? Podpowiadamy, co zastosować, by szybko i skutecznie się go pozbyć.

Ręczne wyrywanie chwastów to syzyfowa praca. Wiele godzin spędzonych na kolanach daje tylko chwilowy efekt, ponieważ zielsko szybko wraca. Na szczęście są proste, domowe sposoby, by pozbyć się mleczu z trawnika. Niektóre z nich wymagają tylko użycia kuchennych produktów, które kupisz za kilka złotych.

Skąd bierze się mlecz w trawie?

Co na mlecz w trawie? Fot. Getty Images
Co na mlecz w trawie? Fot. Getty Images

Co na mlecz w trawie? Oto najtańszy sposób

W walce z mleczem bardzo pomocna będzie soda oczyszczona. Prawdopodobnie masz ją już w kuchni, a jeśli nie, możesz kupić w najbliższym sklepie za około 2 zł. By zwalczyć chwasty, po prostu posyp je tym proszkiem. W miejscach trudno dostępnych, np. w okolicy schodów czy przy zabudowaniach, możesz wcześniej polać zielsko wrzątkiem. To wzmocni działanie kuchennego specyfiku.

Co na mlecz w trawie? Fot. Genialne.pl
Co na mlecz w trawie? Fot. Genialne.pl

Co jeszcze działa na mlecz na trawie?

W swojej kuchni znajdziesz również inne produkty, które przydadzą się w walce z mleczem w trawie. Bardzo skuteczny preparat przygotujesz, wykorzystując ocet oraz sól. Do butelki ze spryskiwaczem wlej 1/2 szklanki wody i 1/2 szklanki octu. Następnie dodaj 1/2 szklanki soli i 1 łyżeczkę płynu do naczyń. Rozpyl miksturę punktowo na mlecz i inne chwasty. Uważaj, żeby nie nanosić jej na trawę i inne rośliny, ponieważ również one mogłyby ucierpieć. W ten sam sposób możesz wykorzystać alkohol. Dodaj 30 ml wódki lub spirytusu do 1/2 litra wody i nanieś na chwasty. Każdy z tych środków szybko ususzy zielsko.

Co na mlecz w trawie? Fot. Genialne.pl
Co na mlecz w trawie? Fot. Genialne.pl

Już myślałam, że storczyk nie zakwitnie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także