PoradyLajfhakiŚlimaki szkodniki pojawiły się w Polsce. Znamy trik, by zabezpieczyć przed nimi ogród

Ślimaki szkodniki pojawiły się w Polsce. Znamy trik, by zabezpieczyć przed nimi ogród

Ślimaki szkodniki pojawiły się w Polsce. Znamy trik, by zabezpieczyć przed nimi ogród
16.08.2023 13:37

Pomrowy wielkie to duże ślimaki, z charakterystycznymi kropkami na ciele. Chociaż mogą wydawać się urocze, są uciążliwymi szkodnikami w ogrodzie. Ślimaki zjadają liście roślin i nadgryzają korzenie, tworząc gigantyczne szkody dla upraw. Jak pozbyć się pomrowy wielkiej z ogrodu? W tym artykule poznasz skuteczne sposoby.

Walka ze szkodnikami nie musi być czasochłonna i mozolna! Wystarczy, że wypróbujesz te triki. Nie tylko usuniesz ślimaki z ogrodu, ale też użyźnisz ziemię.

Czym są pomrowy - ślimaki z kropkami na grzbiecie?

Uznaje się je za największe ślimaki ogrodowe bez skorup. Wyróżnia je spośród innych przedstawicieli tej rodziny kolorowe i zmienne ubarwienie ciała. Barwy, które przybierają to czerń, szarość i brąz. Ślimaki wyglądają przez to egzotycznie i oryginalnie. Niestety, nie są to zwierzątka, z którymi da się zaprzyjaźnić, ponieważ to szkodniki ogrodowe, które potrafią wyrządzić niemałe szkody wśród roślin. Pomrowy żerują głównie na sałacie, a dokładnie mówiąc na jej bulwach i liściach. Potrafią też uszkadzać krzewy, owoce, warzywa i rośliny ozdobne. Na szczęście można pozbyć się ich, nie stosując do tego silnej chemii. Nasz znajomy ogrodnik zdradził nam kilka naturalnych patentów, które są dobre dla środowiska. Teraz dzielimy się nimi z tobą.

Obraz

Czego nie lubią ślimaki bez skorupy

Nie tylko za ich pomocą przegonisz pomrowy z ogrodu, ale też użyźnisz glebę. Jest to tani i naturalny sposób. Produktem, którego nie lubią te duże ślimaki są fusy z kawy. Nie znoszą one jego zapachu, zaś zawarta w nich kofeina jest toksyczna. Jeśli chcesz odstraszy pomrowy z ogrodu, wystarczy, że rozsypiesz fusy z kawy na grządkach, w miejscach, w których zauważyłeś, że żerują. Szybko zauważysz, że wyniosą się z twojego ogrodu. Fusy zadziałają też jako nawóz, ponieważ zawierają dużo niezbędnych składników odżywczych, potrzebnym roślinom do wzrostu. Po posypaniu nimi gleby, wchłoną je i będą rosły bujniej. Możesz też opcjonalnie wykorzystać piwo. Ten złoty trunek będzie dla nich pułapką. Po prostu weź słoik lub wysoki pojemnik i napełnij go do połowy piwem, a następnie wkop go w ziemię w miejscu, w którym ślimaków jest najwięcej. Niedługo po tym, zauważysz, że ślimaki otoczyły pojemnik i będziesz mógł się ich pozbyć. Teraz już wiesz, co robić, aby ochronić rośliny przed szkodnikami.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także