PoradyLajfhakiOd kiedy mam tę roślinę w ogrodzie, ślimaki trzymają się na dystans. To naturalny straszak na te szkodniki

Od kiedy mam tę roślinę w ogrodzie, ślimaki trzymają się na dystans. To naturalny straszak na te szkodniki

roślina odporna na ślimaki, która jest łatwa w uprawie, fot. freepik
roślina odporna na ślimaki, która jest łatwa w uprawie, fot. freepik

11.08.2023 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ta roślina jest odporna na ślimaki. Jak tylko ją poczują, nie ma szans, że będą w jej pobliżu. Koniecznie posadź kilka sadzonek, a ogród będzie wolny od szkodników.

Nic bardziej nie denerwuje, niż plaga ślimaków, które zjadają twoje kwiaty w ekspresowym tempie. Mimo stosowania środków chemicznych, pułapek czy nawet zbierania oślizgłych nieprzyjaciół, twój ogród jest cały czas atakowany? Zasadź tę konkretną roślinę. Ślimaki boją się jej równie mocno co ognia.

Funkia Earth Angel to cicha broń na ślimaki

Jestem pewna, że dobrze znasz ten kwiat, ale jego nazwa była ci obca. Poza oryginalną nazwą, wielu ludzi nazywa ją potocznie Hosta. Charakteryzuje się dużymi liśćmi o biało zielonym ubarwieniu. Sadzonki, jedna przy drugiej dają wrażenie, że rabatę pokrywa puchaty dywan. Poza efektownymi liśćmi są również delikatne kwiatostany o jasnym liliowym kolorze. Funkia to naturalny odstraszacz na ślimaki, które z pewnością nie będą chciały przebywać w jej otoczeniu. Cały ogród będzie ci za to wdzięczny. Wystarczy, że posadzisz kilka sadzonek, w różnych częściach posesji a tym samym zabezpieczysz pobliskie rośliny.

Obraz

Jak pielęgnować Funkię?

Jeśli chcesz, by twoja roślina była bujna, a ślimaki wyczuwały ją już z kilku metrów, musisz zadbać o odpowiednią pielęgnację. Earth Angel najlepiej rośnie w półcieniu, gdzie ma stały dostęp do wilgoci, lecz nie w terenie podmokłym. Najlepiej dostarczać jej wodę rano lub wieczorem, gdy słońce nie wisi wysoko na niebie. To, co z pewnością pobudzi ją do życia, to żyzna gleba. Pamiętaj o regularnym wieloskładnikowym nawożeniu ok. raz na 2-3 tygodnie. Jeśli hosta będzie mocna, żadne szkodniki nie będą w stanie jej ruszyć. Jeśli widzisz, że kwiatostany już zmarniały i będą wkrótce przekwitać, najlepiej je obciąć. W ten sposób funkia nie będzie marnować energii na odżywianie martwej części, a skupi się na liściach i łodydze. Jeśli nie jesteś zadowolony z miejsca, gdzie znajduje się roślina, możesz ją przesadzić, lecz najlepiej zrobić to wiosną, gdy przyroda budzi się do życia.

roślina odporna na ślimaki, która jest łatwa w uprawie, fot. freepik
roślina odporna na ślimaki, która jest łatwa w uprawie, fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także