NewsyCoraz więcej osób nosi czerwoną bransoletkę. Ona ma ukryte znaczenie

Coraz więcej osób nosi czerwoną bransoletkę. Ona ma ukryte znaczenie

Czerwona bransoletka to amulet o ukrytym znaczeniu. Fot. Freepik
Czerwona bransoletka to amulet o ukrytym znaczeniu. Fot. Freepik
13.08.2023 10:25

Czerwona bransoletka to charakterystyczna biżuteria noszona m.in. przez Madonnę, Angelinę Jolie czy Victorię Beckham. Nie jest to jednak zwykła ozdoba. Zdaniem osób, które ją noszą, ma ona wielką moc.

Z pewnością widziałeś osoby posiadające charakterystyczne czerwone bransoletki z rzemyka lub sznurka. Taką biżuterię noszą bowiem nie tylko celebryci. Coraz więcej ludzi decyduje się na taką niepozorną ozdobę. W ten sposób przekazują otoczeniu ważną wiadomość.

Co oznacza czerwona bransoletka?

To talizman nawiązujący do kabały, czyli mistyczno-filozoficznego nurtu judaizmu. Tę tajemną wiedzę, zgodnie z założeniami religii, mogą zgłębiać tylko wtajemniczeni mężczyźni w odpowiednim wieku, wyznający judaizm i wykazujący się znajomością Tory. Dzisiejsi zwolennicy kabały, w tym celebryci, twierdzą jednak, że może ją poznawać każdy, ponieważ jest drogą do duchowego rozwoju. Zgodnie z kabałą czerwona nitka lub rzemyk ma wielką moc. Jej kolor ma przyciągać pozytywną energię i pomyślność, a także chronić przed złym okiem. Kabalistyczny amulet od wieków jest uważany za narzędzie ochronne. Tradycyjnie miał powstawać przez owinięcie czerwonej nitki wokół grobu Racheli w Izraelu i pocięcie jej na mniejsze kawałki. Współcześnie amulety są produkowane na całym świecie z różnych materiałów. Niektórzy robią je nawet własnoręcznie lub po prostu zawiązują na nadgarstku kawałek zwykłej nitki.

Czerwona bransoletka to popularny amulet. Fot. Pixabay
Czerwona bransoletka to popularny amulet. Fot. Pixabay

Po co nosić czerwoną bransoletkę?

Ja wspomnieliśmy, czerwona bransoletka to dla świata jasny sygnał, że nosząca ją osoba kroczy ścieżką duchowego rozwoju i chce przyciągnąć szczęście oraz chronić się przed złymi mocami. Nie jest to jednak jej jedyna funkcja. Jak czytamy w serwisie WP Kobieta:

Noszenie czerwonej bransoletki ma pomóc w odnalezieniu prawdziwej miłości, dodać pewności siebie, a także wspomóc w osiąganiu celów i spełnianiu marzeń.

Jak powinna być noszona czerwona bransoletka, żeby działała?

Aby kabalistyczny amulet działał prawidłowo, czerwona bransoletka powinna znajdować się na lewej ręce. Co ważne, nie należy jej zdejmować. Powinieneś zawiązać ją tak, by nie spadła z nadgarstka. Ponieważ biżuteria jest wykonana z rzemyka lub sznurka, możesz spokojnie kąpać się w niej, chodzić na basen czy spać i nie stanie się z nią nic niepokojącego. Aby mieć pewność, że węzeł się nie rozplącze, możesz wykonać go na mokro. Namocz bransoletkę w czystej, letniej wodzie. Poproś kogoś, by ciasno zawiązał talizman na nadgarstku. Najlepiej zrobić dwa supełki, by mieć pewność, że nitka się przypadkiem nie rozwiąże.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także