ZagadkiLogiczneCztery trójki mieszają w głowach. Nieliczni podają prawidłowe rozwiązanie

Cztery trójki mieszają w głowach. Nieliczni podają prawidłowe rozwiązanie

To równanie matematyczne potrafi zamącić.
To równanie matematyczne potrafi zamącić.
Źródło zdjęć: © Canva
25.01.2024 13:03, aktualizacja: 25.01.2024 16:58

Z pewnością myślisz, że to równanie jest banalnie proste i nie zajmie ci sporo czasu. Wielu już teraz zna odpowiedź, ale czy jest ona prawidłowa? To działanie matematyczne wywołało ogromne emocje, a ludzie kłócą się ze sobą o wynik. Czy nadal wiesz, jak rozwiązać równanie czterech trójek?

Matematyka to wcale nie taka łatwa dziedzina nauki. Zagięła już niejednego śmiałka. Wszyscy uczyliśmy się rozwiązywania działań oraz równań, a powyższy przykład jest wyjęty prosto z podręcznika do szkoły podstawowej. Liczba czterech trójek może przyprawić o zawrót głowy, ale pamiętaj, że to tylko pozory. Od czego zaczniesz rozwiązywanie tego podchwytliwego równania?

Jak rozwiązać równanie z czterema trójkami?

Jeśli wpatrujesz się w grafikę i drapiesz po głowie, to jesteś na dobrej drodze do rozwiązania tej łamigłówki matematycznej. Pobudzenie szarych komórek do pracy jest nie lada sztuką, szczególnie kiedy niezbyt często je trenujesz. Mało kto ma na to siłę, chęci oraz czas, ponieważ niewiele osób lubi matematykę. Wolimy liczyć tylko pieniądze i przeglądać strony internetowe lub seriale, niż powiększać swój intelekt. W konsekwencji nie umiemy logicznie myśleć, a przecież ten proces wcale nas nie boli!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Równanie składające się z czterech trójek powaliło na łopatki wielu fanów działań matematycznych i nic w tym dziwnego. Tak duża ilość tych samych liczb sprawia, że tracimy czujność, a matematyka nie wybacza najmniejszych błędów. W efekcie podajemy zły wynik i bardzo często kłócimy się z innymi o poprawną odpowiedź. Takie podejście do powyższego równania jest drogą donikąd, ponieważ zapominamy o istotnych zasadach matematycznych, dzięki którym rozwiążemy każde działanie bez nerwów w trymiga.

Jaki jest poprawny wynik tego równania?

Na początek zastanów się nad tym, jak ugryźć równanie "3 - 3 × 3 + 3 = ?" i najlepiej przepisz je ręcznie na kartkę papieru. Teraz musisz przywołać wspomnienia ze szkolnych lekcji matematyki, a w zasadzie przypomnieć sobie poprawną kolejność wykonywania działań matematycznych. Dzięki nim łamigłówka stanie się od razu łatwiejsza. Od którego z trójkowych działań zaczniesz? Warto poświęcić na zastanowienie chwilę czasu, ponieważ najczęściej otrzymywane wyniki równania to 3 lub 0, które nigdy nie powinny się pojawić!

Według reguł matematycznych powinieneś zacząć obliczenia od mnożenia, które ma pierwszeństwo przed dodawaniem i odejmowaniem. Dzięki temu uzyskamy "3 - 9 + 3 = ?", co wygląda o wiele przyjemniej i teraz powinno już pójść z górki. Słowo powinno, wcale nie jest przypadkowe, ponieważ wiele osób zapomina o tym, że równania należy rozwiązywać od lewej do prawej.

Z pewnością wiele osób stwierdzi, że nie można odjąć dziewięciu od trzech, a przecież nic nie stoi na przeszkodzie! Wtedy nasze problematyczne równanie zamieni się na "-6 + 3 = ?", a odpowiedź powinieneś podać od razu i to nie jest moment na kombinowanie. Poprawny wynik to -3!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także