ZagadkiPodchwytliweMatematyczna zagadka zabija ćwieka nawet geniuszom. Rozwiążesz w 15 sekund?

Matematyczna zagadka zabija ćwieka nawet geniuszom. Rozwiążesz w 15 sekund?

Matematyczna zagadka zabija ćwieka nawet geniuszom.
Matematyczna zagadka zabija ćwieka nawet geniuszom.
Źródło zdjęć: © Canva | Genialne
13.01.2024 13:37, aktualizacja: 13.01.2024 16:15

Jak wszyscy wiemy, matematyka jest królową nauk. Wszystko za sprawą wszechstronności tego przedmiotu oraz jego zastosowania w rozmaitych obszarach życia. Aby być na bieżąco, warto testować swoje umiejętności poprzez rozwiązywanie matematycznych łamigłówek. Oto jedna z nich.

Umysł warto ćwiczyć. Dlaczego jest to takie ważne? Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że trening kognitywny (poznawczy) umożliwia budowanie nowych połączeń między neuronami w mózgu. Takie ćwiczenia w znacznym stopniu ulepszają już istniejące funkcje poznawcze, a także rozwijają nowe! Mówiąc prościej, dzięki rozwiązywaniu różnych zagadek matematycznych wprowadzasz dla swojego umysłu aktywność, która znacznie wpływa na poprawę pamięci oraz koncentracji. To jednak nie wszystko! Dzięki regularnym ćwiczeniom można szybciej i efektywniej się uczyć.

Sprawdź, czy rozwiążesz tę zagadkę!

To równanie może być dla wielu nie lada wyzwaniem. Wszystko za sprawą jego podchwytliwości oraz ograniczonego czasu na rozwiązanie. Na początek do wykonania zadania na pewno potrzebne ci będzie telefon oraz karta i długopis. Następnie na swoim telefonie wejdź w opcję wybierania numerów i spójrz na cyfry swojego telefonu. Gotowe? Teraz odpowiedz na pytanie — jaką liczbę otrzymasz po pomnożeniu wszystkich cyfr? Na rozwiązanie zagadki masz tylko 15 sekund. Czas start!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Masz tylko 15 sekund!

Jeśli chcesz zasłużyć na miano matematycznego geniusza, to musisz rozwiązać to zadanie w 15 sekund! Tylko najlepszym udaje się uzyskać poprawny wynik w tak krótkim czasie. Czy jesteś wśród zwycięzców? Jeżeli nie potrafisz rozwikłać tej zagadki, to weź głęboki oddech i spróbuj zrobić drugie podejście. Niestety w przypadku tego zadania wielu gubi pośpiech. Dodatkowo, jeżeli ktoś nie uważał w szkole na matematyce, to może mieć z tą zagadką duży problem. Jako podpowiedź potraktuj informacje, że nie wszystkie cyfry da się ze sobą pomnożyć. Czy znasz już rozwiązanie?

Zaskakujący wynik

Myślę, że dzięki podpowiedzi dotyczącej zasad poprawnego mnożenia udało Ci się już znaleźć rozwiązanie. Wynik, jaki powinieneś uzyskać to 0, ponieważ cokolwiek przez nie pomnożysz zawsze i tak otrzymasz 0. Najlepiej będzie, jeśli sobie to rozpiszesz, czyli Y x 0 = 0. Jest to złota zasada matematyki. Łamigłówka ta, choć prosta, jest dosyć podchwytliwa. Dodatkowo czas na rozwiązanie był rzeczywiście krótki. Dlatego też nie zniechęcaj się, jeśli tym razem ci się nie udało. Pamiętaj, że warto próbować i ćwiczyć, ponieważ jest to kreatywna forma spędzania wolnego czasu i dobry sprawdzian własnych umiejętności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także