PoradyZamiast w kuchni, trzymam papier do pieczenia w łazience. Gdy poznasz powód, też tak zrobisz

Zamiast w kuchni, trzymam papier do pieczenia w łazience. Gdy poznasz powód, też tak zrobisz

Czym czyścić łazienkę z kamienia? Fot. Genialne.pl
Czym czyścić łazienkę z kamienia? Fot. Genialne.pl
08.09.2023 12:47

Niektóre domowe akcesoria i produkty mogą przydać się w zupełnie innych sytuacjach, niż zaplanowali ich producenci. Podpowiadamy, czym czyścić łazienkę, by na kranach i prysznicu nie osadzał się kamień. Warto sięgnąć po 1 rzecz z kuchennej szafki.

Najgorsze w sprzątaniu łazienki jest to, że jest w niej mnóstwo osadu z kamienia. Znajduje się niemal wszędzie — na kranie, armaturze prysznicowej, a także na drzwiach kabiny. Aby się go pozbyć, trzeba się nieźle namęczyć. Jeszcze większego wysiłku wymaga zabezpieczenie wyposażenia łazienki przed ponownym powstawaniem osadu. Na szczęście wystarczy wiedzieć, czym czyścić łazienkę, by rozwiązać obydwa problemy jednocześnie.

Czym czyścić łazienkę?

Jak wspomnieliśmy na początku, niektóre produkty warto wykorzystywać nie do końca zgodnie z ich przeznaczeniem. Do sprzątania w łazience przyda się np. papier do pieczenia. W pierwszej chwili brzmi to dziwnie, ale naprawdę warto wypróbować ten patent. Po prostu weź kawałek suchego papieru i wytrzyj nim dokładnie kran oraz baterię prysznicową. Wystarczy pocierać tylko chwilę, by zobaczyć, jak osad znika. Taka kuracja nie tylko usuwa zabrudzenia, ale również zapobiega ponownemu osadzaniu się kamienia. Wszystko dzięki woskowi, którym nasączony jest papier. Jeśli należysz do osób wytrwałych, możesz zastosować ten patent również na większej i wymagającej dłuższego polerowania powierzchni kabiny prysznicowej. Efekt będzie równie imponujący.

Czym czyścić łazienkę? Fot. Freepik
Czym czyścić łazienkę? Fot. Freepik

Jak inaczej usunąć kamień w łazience?

Do walki z kamieniem na kranie czy baterii prysznicowej możesz wykorzystać również inne domowe triki. Sięgnij po folię aluminiową. Zwiń ją w kulkę i wyszoruj metalowe elementy wyposażenia łazienki. Szybko zaczną błyszczeć. Dobrym sposobem na nadanie armaturze połysku i zabezpieczenie jej przed kamieniem jest również wypolerowanie jej szmatką zwilżoną w nabłyszczaszu do zmywarki. Szyby kabiny prysznicowej uchronisz przed powstawaniem osadu, nacierając je po umyciu połówką ziemniaka i dokładnie polerując.

Czym, poza papierem do pieczenia, warto czyścić łazienkę? Fot. Getty Images
Czym, poza papierem do pieczenia, warto czyścić łazienkę? Fot. Getty Images

Do czego jeszcze przydaje się papier do pieczenia?

Wiesz już, czym czyścić łazienkę. A do czego jeszcze może przydać się w domu papier do pieczenia?

  • Możesz wyłożyć nim półki w lodówce. W ten sposób zabezpieczysz je przed zabrudzeniami.
  • Po umyciu szafek kuchennych rozłóż na nich papier do pieczenia. Dzięki temu zbierze się na nim kurz oraz tłuszcz i następnym razem będziesz mieć mniej sprzątania.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także