PoradyLajfhakiStosuję 5-minutowy trik. Zapomniałam, jak wygląda brudna szyba w kabinie prysznicowej

Stosuję 5‑minutowy trik. Zapomniałam, jak wygląda brudna szyba w kabinie prysznicowej

czysta szyba pod prysznicem, fot. Genialne
czysta szyba pod prysznicem, fot. Genialne
14.09.2023 19:10

Po kąpieli na szybie prysznica pozostają smugi i inne osady, które nie wyglądają estetycznie. Czyszczenie jej nie jest niczym przyjemnym, a wręcz uciążliwym. Oto co zrobić, aby czysta szyba pod prysznicem nie odstraszała od kąpieli.

Niestety, kabina prysznicowa to miejsce w łazience, na którym najbardziej widać zabrudzenia. Aby uniknąć nieprzyjemnego widoku, trzeba ją regularnie czyścić. Wykorzystaj nasz 5-minutowy patent na czystą szybę pod prysznicem.

Jak wyczyścić szybę prysznicową?

Twarda woda w mieszkaniu powoduje, że na armaturze osadza się okropnie wyglądający biały osad, który nic nie ma wspólnego z estetyką. Wiadomo, wymaga czyszczenia — nikt nie chce kąpać się pod brudnym prysznicem. Najlepiej do tego stosować naturalne i domowe sposoby. Są skuteczne i o wiele tańsze niż sklepowe chemiczne detergenty. Potrzebny będzie ocet, który należy zmieszać z wodą w proporcji 1:1 i przelać do spryskiwacza. Używaj prosto na szybę i po 10 minutach wszystko spłucz, a potem przetrzyj delikatną szmatką do sucha.

Obraz

Czysta szyba pod prysznicem w 5 minut

Mamy dla ciebie jeszcze inny ultraskuteczny patent, który doprowadzi kabinę do porządku przy użyciu magicznej gąbki i tabletki do zmywarki. Takie gąbki zrobione są z pianki melaminowej. Ten materiał sprawdza się do sprzątania różnych zabrudzonych powierzchni, np. kafelek czy szyby kabiny prysznicowej, ponieważ rewelacyjnie zbiera wszelkiego rodzaju brud.  Zrób w tym magicznym gadżecie dziurę, do której włóż następnie tabletkę do zmywarki i lekko zamocz. Pozostało tylko dokładnie przetrzeć szybę pod prysznicem. Brud zejdzie z łatwością. Jeśli nie masz takiej gąbki, użyj zwykłej — do mycia naczyń. W tym przypadku jednak tabletkę rozpuść w misce. Potem namocz w niej gąbkę i przetrzyj brudną szybkę kabiny prysznicowej. Będziesz zaskoczony efektem po czyszczeniu jej w ten sposób!

Hygiene. Young woman cleaning the sahower cabin and looking involved
Hygiene. Young woman cleaning the sahower cabin and looking involved
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także