PoradyLajfhakiKupuję za bezcen i przecieram ściany. Po powrocie z delegacji mąż myślał, że zrobiłam remont

Kupuję za bezcen i przecieram ściany. Po powrocie z delegacji mąż myślał, że zrobiłam remont

czyszczenie ścian, fot. Genialne
czyszczenie ścian, fot. Genialne

26.09.2023 18:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ściany narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia. Mogą to być ślady zwierzęcych łap, dziecięce bazgrołki, resztki napojów i inne, a nawet najzwyklejszy kurz. Oto prosty sposób na czyszczenie ścian bez wody i detergentów.

Czyszczenie ścian wcale nie musi być uciążliwe. Zapomnij o tradycyjnych sposobach, mamy dla ciebie coś o wiele lepszego. Poznaj, jak pozbyć się zabrudzeń za pomocą magicznej gąbki.

Jak umyć ściany?

Widząc zabrudzenia na ich powierzchni, wielu ludzi aż łapie się za głowę. Nie zawsze oznacza to remont i malowanie. W większości przypadków wystarczy samo porządne czyszczenie ścian. Najczęściej sięga się po różnego rodzaju detergenty i wodę, co nie zawsze skutkuje oczekiwanym rezultatem. Mamy o wiele lepsze rozwiązanie, które nie tylko nie wymaga chemii, ale jest też bardzo skuteczne. Nie niszczy też rąk w takim stopniu, jak większość stosowanych do sprzątania detergentów. Mowa o patencie z magiczną gąbką. A co to takiego?  To gąbka wykonana z pianki melaminowej. Jest bardzo ekonomiczna, ponieważ można używać jej wielokrotnie i to bez użycia jakichkolwiek dodatkowych środków czyszczących — potrzeba tylko trochę wody. To prawdziwy hit! Magiczna gąbka cechuje się delikatnością i dużą skutecznością w ścieraniu zabrudzeń. Co więcej, podczas tarcia nie powoduje zarysowań na strukturze ściany. Poniżej instrukcja, jak ją zastosować.

Employee hand in blue rubber protective glove wiping wall from dust with dry rag. General or regular cleanup. Commercial cleaning company. Copy space.
Employee hand in blue rubber protective glove wiping wall from dust with dry rag. General or regular cleanup. Commercial cleaning company. Copy space.

Jak wygląda czyszczenie ścian z pomocą magicznej gąbki?

Stosowanie jej na brudne ściany jest bajecznie proste. Materiał, z którego została wykonana, idealnie zbiera kurz i osady. Jedynie, co trzeba zrobić, to lekko zwilżyć ją wodą i odcisnąć. Potem już tylko należy zabrać się za mycie ścian. Przecierając delikatnie ich powierzchnie, szybko zauważysz, że wszelki brud schodzi jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nie zostaje nawet ślad! Po zastosowaniu tego patentu ściany są czyste i odświeżone, co wyklucza konieczność malowania i żmudnego szorowania. Nie ma też mowy o wilgoci, dzięki czemu nie pojawią się później pleśń czy grzyby. Taka magiczna gąbka to nie tylko oszczędność czasu, ale też i pieniędzy, bo kosztuje dosłownie kilka złotych, a daje tak oszałamiające rezultaty. Jeden sprytny trik, a cała moc korzyści. 

Hands in yellow rubber gloves washing the tiles in the bathroom. Close-up.
Hands in yellow rubber gloves washing the tiles in the bathroom. Close-up.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także