PoradyRęcznik pod drzwiami przychodzi z odsieczą. Oto dlaczego coraz więcej osób go tam układa

Ręcznik pod drzwiami przychodzi z odsieczą. Oto dlaczego coraz więcej osób go tam układa

Oto dlaczego powinieneś wkładać ręcznik pod hotelowe drzwi. Fot. Genialne.pl
Oto dlaczego powinieneś wkładać ręcznik pod hotelowe drzwi. Fot. Genialne.pl

16.09.2023 13:50, aktual.: 12.06.2024 10:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zwykły ręcznik może uratować ci życie, gdy nocujesz poza domem. Wystarczy ułożyć go na podłodze, aby uchronić się przed niebezpieczeństwem. Wyjaśniamy, dlaczego warto wkładać ręcznik pod hotelowe drzwi.

Dlaczego warto wkładać ręcznik pod hotelowe drzwi?

Powodów, by układać ręcznik pod drzwiami pokoju hotelowego, jest kilka. Ta sztuczka szczególnie przydaje się osobom, które potrzebują całkowitej ciszy i ciemności, by zasnąć. Przez szparę pod drzwiami do pokoju przez cały czas sączy się światło (które w częściach wspólnych obiektu nigdy nie gaśnie), głośniej słychać też przez nią kroki i rozmowy osób chodzących po korytarzu. Ręcznik rozwiązuje oba te problemy. Niektórzy uważają, że użycie ręcznika to dobry sposób, by palić w pokoju, nawet gdy jest to zabronione. Nie rekomendujemy jednak tego sposobu, by uniknąć płacenia kary za łamanie regulaminu obiektu. Jeśli chcesz palić w pokoju, wybierz hotel, który na to pozwala. Ręcznik ułóż natomiast pod drzwiami po to, by poprawić swoje bezpieczeństwo.

Dlaczego warto wkładać ręcznik pod hotelowe drzwi? Fot Genialne.pl
Dlaczego warto wkładać ręcznik pod hotelowe drzwi? Fot Genialne.pl

Jak ręcznik pod drzwiami może poprawić bezpieczeństwo?

Jeśli wciąż zastanawiasz się, dlaczego należy wkładać ręcznik pod hotelowe drzwi, ten argument z pewnością przekona cię do stosowania tego triku. Ręcznik poprawi twoje bezpieczeństwo, gdy w hotelu dojdzie do pożaru. Takie niebezpieczne sytuacje nie są może zbyt częste, ale warto wiedzieć, jak się w nich zachować. Zdarza się, że regulamin obiektu (znajdziesz go przy drzwiach) zakłada, iż po wybuchu pożaru goście powinni pozostać w pokojach do czasu przybycia ratowników. Jeśli znalazłeś w regulaminie taki zapis, ręcznik pod drzwiami może uratować twoje zdrowie, a nawet życie. Dzięki niemu dym i inne toksyczne substancje nie będą tak łatwo dostawały się do pomieszczenia.

Dlaczego należy wkładać ręcznik pod drzwi? Fot. Genialne.pl
Dlaczego należy wkładać ręcznik pod drzwi? Fot. Genialne.pl

Jak inaczej użyć ręcznika w hotelu dla bezpieczeństwa?

Innym sprytnym trikiem, który warto zastosować w hotelu, jest zawieszenie ręcznika na klamce na noc. To prosty sposób, by uniknąć włamania. Złodzieje wykorzystują długie druty, które przekładają przez szparę pod drzwiami, by od wewnątrz zwolnić blokadę klamki. Dzięki ręcznikowi ich sztuczka nie ma najmniejszych szans na powodzenie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także