PoradyWyjechałam na urlop. Co noc układałam ręcznik na oknie i to mnie uratowało

Wyjechałam na urlop. Co noc układałam ręcznik na oknie i to mnie uratowało

Są sposoby na upały, które pomagają, kiedy nie działa klimatyzacja. Fot. Genialne.pl
Są sposoby na upały, które pomagają, kiedy nie działa klimatyzacja. Fot. Genialne.pl
11.09.2023 13:40

Kiedy nie działa klimatyzacja, przydają się sprytne sposoby na upały. Przedstawiamy kilka sztuczek, które mogą przydać ci się nie tylko w domu, ale również podczas egzotycznych podróży. Wszystkie są banalnie proste, ale niezwykle skuteczne.

W Polsce upały są już raczej za nami, ale jeśli wybierasz się w egzotyczną podróż, wysokie temperatury mogą doskwierać ci również jesienią czy zimą. Warto więc znać skuteczne sposoby, które przydadzą się, kiedy w hotelowym pokoju nie działa klimatyzacja lub w ogóle jej nie ma. Dzięki nim szybko ochłodzisz pomieszczenie i poczujesz się o niebo lepiej.

Sposoby na upały. Co robić, kiedy nie działa klimatyzacja?

Niesprawna klimatyzacja to jeszcze nie koniec świata. Istnieje kilka prostych sztuczek, które możesz zastosować, by nieco obniżyć temperaturę w pokoju hotelowym. Przede wszystkim wieczorem wieszaj w oknie mokry ręcznik (wyciśnij go porządnie, żeby woda nie kapała). Wilgoć sprawi, że w pomieszczeniu od razu będzie wyraźnie chłodniej. Jeśli dysponujesz wentylatorem, ustaw przed nim miseczkę z kostkami lodu. W ten sposób sprawisz, że docierające do ciebie powietrze będzie miało wyraźnie niższą temperaturę. Dobrym sposobem na zmniejszenie odczucia gorąca jest usunięcie z pokoju wszystkich źródeł ciepła, np. urządzeń elektronicznych, które się ładują. Warto to zrobić szczególnie przed ułożeniem się do snu.

Sposoby na upały. Co robić, kiedy nie działa klimatyzacja? Fot. Freepik
Sposoby na upały. Co robić, kiedy nie działa klimatyzacja? Fot. Freepik

Jak szybciej zasnąć, gdy nie ma klimatyzacji?

W tropikach upały dają nam się we znaki również w nocy. Warto więc znać sposoby, które ochłodzą cię przed snem, gdy nie działa klimatyzacja. Dobrą metodą jest schłodzenie poduszki. Po prostu w ciągu dnia umieść ją w lodówce. Aby nie stała się wilgotna, możesz zabezpieczyć ją foliową torbą. Być może w pierwszej chwili wydaje ci się to dziwne, ale po wyjęciu z chłodziarki miło będzie przyłożyć głowę do chłodnej poduszki. Schłodzić w lodówce możesz także skarpetki. Równie dobrze zadziała zwilżenie ich zimną wodą. Obniżenie temperatury stóp wywołuje automatyczną reakcję organizmu polegającą na wzmocnieniu krążenia w tej części ciała. To z kolei ułatwia zasypianie. Podobny efekt wywoła chłodna kąpiel lub samo wymoczenie nóg przed snem w zimnej wodzie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także