Wyjechałam na urlop. Co noc układałam ręcznik na oknie i to mnie uratowało
Kiedy nie działa klimatyzacja, przydają się sprytne sposoby na upały. Przedstawiamy kilka sztuczek, które mogą przydać ci się nie tylko w domu, ale również podczas egzotycznych podróży. Wszystkie są banalnie proste, ale niezwykle skuteczne.
W Polsce upały są już raczej za nami, ale jeśli wybierasz się w egzotyczną podróż, wysokie temperatury mogą doskwierać ci również jesienią czy zimą. Warto więc znać skuteczne sposoby, które przydadzą się, kiedy w hotelowym pokoju nie działa klimatyzacja lub w ogóle jej nie ma. Dzięki nim szybko ochłodzisz pomieszczenie i poczujesz się o niebo lepiej.
Sposoby na upały. Co robić, kiedy nie działa klimatyzacja?
Niesprawna klimatyzacja to jeszcze nie koniec świata. Istnieje kilka prostych sztuczek, które możesz zastosować, by nieco obniżyć temperaturę w pokoju hotelowym. Przede wszystkim wieczorem wieszaj w oknie mokry ręcznik (wyciśnij go porządnie, żeby woda nie kapała). Wilgoć sprawi, że w pomieszczeniu od razu będzie wyraźnie chłodniej. Jeśli dysponujesz wentylatorem, ustaw przed nim miseczkę z kostkami lodu. W ten sposób sprawisz, że docierające do ciebie powietrze będzie miało wyraźnie niższą temperaturę. Dobrym sposobem na zmniejszenie odczucia gorąca jest usunięcie z pokoju wszystkich źródeł ciepła, np. urządzeń elektronicznych, które się ładują. Warto to zrobić szczególnie przed ułożeniem się do snu.
Jak szybciej zasnąć, gdy nie ma klimatyzacji?
W tropikach upały dają nam się we znaki również w nocy. Warto więc znać sposoby, które ochłodzą cię przed snem, gdy nie działa klimatyzacja. Dobrą metodą jest schłodzenie poduszki. Po prostu w ciągu dnia umieść ją w lodówce. Aby nie stała się wilgotna, możesz zabezpieczyć ją foliową torbą. Być może w pierwszej chwili wydaje ci się to dziwne, ale po wyjęciu z chłodziarki miło będzie przyłożyć głowę do chłodnej poduszki. Schłodzić w lodówce możesz także skarpetki. Równie dobrze zadziała zwilżenie ich zimną wodą. Obniżenie temperatury stóp wywołuje automatyczną reakcję organizmu polegającą na wzmocnieniu krążenia w tej części ciała. To z kolei ułatwia zasypianie. Podobny efekt wywoła chłodna kąpiel lub samo wymoczenie nóg przed snem w zimnej wodzie.