PoradyDomowe trikiDo czyszczenia toalety wybieram widelec. Będziesz wdzięczny za ten trik

Do czyszczenia toalety wybieram widelec. Będziesz wdzięczny za ten trik

czyszczenie toalety widelcem to genialna metoda, fot. genialne.pl
czyszczenie toalety widelcem to genialna metoda, fot. genialne.pl
13.08.2023 11:23

Czyszczenie toalety widelcem to nie żart, a genialny sposób na dotarcie do najbardziej kłopotliwych miejsc w sedesie. Poświęć jeden ze swoich sztućców, a z pewnością nie pożałujesz.

W dzisiejszych czasach istnieją detergenty, których butelka jest zaprojektowana w taki sposób, że przy jej pomocy możemy zalać płynem nawet najbardziej niedostępne miejsca w muszli klozetowej. Sam płyn odkazi przestrzeń, lecz trzeba zadziałać również mechanicznie, by wymyć wszystkie zanieczyszczenia. Tradycyjna szczotka do sedesów jest zbyt obszerna, a wkładanie szmatek w szpary – zwyczajnie nieskuteczne. Istnieje genialny trik z użyciem gąbki i widelca, który powinna znać każda pani i pan domu.

Jak przygotować specjalną “myjkę” do mycia toalety?

Tym razem będziesz potrzebować zaledwie dwóch rzeczy: starego widelca i gąbki do mycia naczyń. Z pewnością masz w domu kilka takich sztućców, które są “z innej parafii” i nie pasują do kompletu. Warto poświęcić jedną sztukę, zwłaszcza że będzie to narzędzie wielokrotnego użytku. Gąbkę do mycia naczyń przekrój na pół. Za pomocą noża odetnij twardą stronę — ma pozostać jedynie miękka część myjki. Nabij gąbkę na ząbki widelca, aż do samej nasady, by nie miała szansy zsunąć się w trakcie czyszczenia. Widelec można delikatnie wygiąć, w miejscu, gdzie kończy się gąbka, a zaczyna rączka. Kiedy wszystko jest gotowe, możesz przystąpić do czyszczenia toalety.

Obraz

Jak wymyć muszlę sedesową widelcem?

Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, ile brudu czyha pod krawędzią muszli. Ten obszar jest szczególnie zaniedbywany, gdyż bardzo ciężko wymyć tamtą przestrzeń. Oczywiście można to zrobić po macoszemu, ale jaki w tym sens? Gąbkę na widelcu zwilż, a następnie polej dowolnym detergentem. Widelec wsuń pod krawędź i zacznij poruszać, a następnie wyciągnij. Najprawdopodobniej gąbka jest pokryta obrzydliwym brudem, który czekał tam od dobrych tygodni, a nawet miesięcy. Przetrzyj całą powierzchnię muszli, a następnie spuść wodę, która dodatkowo wyciągnie brud z trudno dostępnych przestrzeni. Na samym końcu możesz przetrzeć całą przestrzeń szczotką do toalety.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także