PoradyLajfhakiDo pralki wkładam niespodziankę zawiniętą w ręcznik. Rozwiązałam śmierdzący problem

Do pralki wkładam niespodziankę zawiniętą w ręcznik. Rozwiązałam śmierdzący problem

jak pozbyć się brzydkiego zapachu prania, fot. Genialne
jak pozbyć się brzydkiego zapachu prania, fot. Genialne

21.09.2023 16:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wyjmujesz ubrania z pralki, liczysz, że będą miały piękny zapach i... rozczarowanie — czujesz tylko jakiś dziwny smród. Podpowiadamy, jak pozbyć się brzydkiego zapachu prania. Wystarczy wrzucić do bębna jedną rzecz.

Ciuchy wyjęte z pralki powinno pachnieć świeżością. Niestety, nawet jeśli używasz detergentów o silnym aromacie, nie zawsze tak jest. Przyczyny bywają różne, ale na wszystkie jest jedna recepta. Pranie z niespodzianką! Oto jak pozbyć się brzydkiego zapachu prania, wrzucając do bębna przygotowane wcześniej zawiniątko. Ten prosty trik zajmie ci dosłownie chwilę, a sprawi, że już nigdy nie będziesz narzekać na nieświeży zapach ubrań.

Dlaczego pranie brzydko pachnie?

Przyczyny brzydkiego zapachu ubrań wyjętych z pralki mogą być różne. Możliwe, że przeładowałeś bęben. Gdy odzież jest zbyt mocno ściśnięta, nie dopierze się, a w efekcie może śmierdzieć. Aby mieć pewność, że nie wkładasz do pralki zbyt wielu rzeczy, sprawdzaj zawsze, czy po załadowaniu jesteś w stanie włożyć do bębna rękę. Jeśli tak, uruchom urządzenie. Jeśli nie, wyjmij kilka rzeczy, by zrobić więcej miejsca. Są również inne wytłumaczenia tego, że pranie brzydko pachnie. Wiążą się z nieodpowiednim stanem urządzenia. Możliwe, że pralka jest po prostu brudna, co prowadzi do rozwoju pleśni i drobnoustrojów. To one są przyczyną smrodu. Zwykle w takim przypadku nieprzyjemna woń wydobywa się również z opróżnionego bębna. Brzydki zapach pojawia się również, gdy dojdzie do zapchania filtra. Osadzające się na nim resztki detergentów po jakimś czasie zaczynają gnić. Ważne jest więc regularne czyszczenie tego elementu.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu prania? Fot. Getty Images
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu prania? Fot. Getty Images

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu prania?

Wbrew pozorom usunięcie brzydkiego zapachu prania nie jest trudne. Wystarczy zastosować sodę oczyszczoną, którą większość z nas ma w domach. Ten proszek o właściwościach czyszczących pomaga wchłonąć smród, a także zlikwidować pleśń i drobnoustroje, które go powodują. Sodę możesz wymieszać z proszkiem lub skorzystać z prostego triku, dzięki któremu będzie stopniowo uwalniana w czasie prania. Przygotuj kilka kawałków folii aluminiowej i wsyp na każdy trochę sody oczyszczonej. Zwiń je w luźne kulki tak, by soda miała jak się z nich wydostać w czasie obracania się bębna. Następnie umieść foliowe kulki na ręczniku, delikatnie go zwiń i wszystko włóż do pralki. Na koniec ustaw wybrany program i uruchom urządzenie. Gdy wyjmiesz pranie, powinno pięknie pachnieć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także