PoradyLajfhakiDomowy szampon z 2 składników działa cuda. Moje włosy wreszcie odżyły!

Domowy szampon z 2 składników działa cuda. Moje włosy wreszcie odżyły!

domowy szampon, fot. freepik
domowy szampon, fot. freepik
01.10.2023 10:15

Każdy marzy o pięknych, długich i lśniących włosach. Dlatego stosujemy drogie kosmetyki lub kuracje, które mają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki je odmienić. Jednak nie trzeba szukać daleko, a wystarczy przygotować domowy szampon.

W ostatnich latach utrzymuje się mocny trend świadomego dbania o włosy, czyli tzw. włosing. Zwracamy coraz częściej uwagę na dobór kosmetyków do potrzeb skóry głowy oraz na ich skład. W efekcie na rynku pojawiło się wiele naturalnych preparatów, które znakomicie działają na włosy. Mimo to mają dużą wadę, ponieważ są bardzo drogie. Zamiast wydawać pieniądze, zrób je sam.

Dlaczego warto mieć domowe kosmetyki?

Czynników przemawiających za ich przygotowaniem jest wiele. Do głównych należy nasze zdrowie, które pod wpływem chemikaliów jest bardzo osłabiane. Oczywiście producenci stosują obowiązujące normy oraz zalecenia, ale i tak związki te oddziałują na nas z wielu stron. W efekcie działanie koncernów jest tylko kroplą w morzu potrzeb. Drugim istotnym argumentem jest środowisko, a w zasadzie jego ochrona. Przez produkcję kosmetyków na szeroką skalę jest ono bardzo zanieczyszczone, co odbija się na pogorszeniu m.in. jakości powietrza. Warto dodać, że stosowanie drogeryjnych produktów bardzo przyzwyczaja do nich strukturę włosa. Z tego względu mogą nie "polubić" się od razu z ich naturalnym zamiennikiem, lecz warto być cierpliwym, bo to tylko kwestia czasu.

Obraz

Jak przygotować domowy szampon?

Wystarczy sięgnąć do kuchennej szafki po opakowanie sody oczyszczonej oraz wodę, które należy zmieszać w proporcji 1:3. Kluczem do powstania szamponu jest mieszanie aż do całkowitego rozpuszczenia sody. Dopiero wtedy kosmetyk można stosować do mycia głowy. Wystarczy nałożyć miksturę na zwilżone włosy, zaczynając od skóry głowy. Warto pamiętać o tym, że domowy szampon się nie pieni, ale za to skutecznie domywa zgromadzone na pasmach zanieczyszczenia. Po dokładnym wmasowaniu należy zostawić kosmetyk na kilka minut, aby miał szansę zadziałać. Na koniec pozostaje tylko spłukać szampon i gotowe. Domowy zamiennik sprawdzi się dla alergików oraz osób z problematyczną skórą głowy. Znakomicie oczyści ją z brudu, tłuszczu, martwego naskórka oraz silikonów.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także