Dzięki tej metodzie szybko zaśniesz - bez liczenia owiec i picia ziółek
Oddychanie księżycowe to ciekawa metoda, dzięki której szybko zaśniesz. A wszystko bez liczenia owiec, przewracania się z boku na bok czy picia ziółek.
07.03.2023 21:17
Chandra Bhedana to oddech księżyca. W sanskrycie Chandra oznacza księżyc, a Bhedana tłumaczy się jako przejście. Cały zwrot odnosi się więc do sposobu, w jaki powietrze przechodzi przez nasze ciało. Jeżeli poznasz, na czym właściwie ma polegać jego odpowiedni przepływ, to bardzo szybko wpadniesz w objęcia Morfeusza. Choć brzmi dziwnie, jest to tak proste, że aż trudno uwierzyć.
Patent na szybkie zasypianie
Chandra Bhedana to tak właściwie bardzo prosta, ale skuteczna technika oddechu. Ma ona na celu:
- uspokojenie umysłu,
- zrelaksowanie ciała,
- wyciszenie myśli.
A jeżeli ciało będzie odprężone, a uporczywe myśli przestaną zajmować głowę, to wówczas bez trudu uda się zasnąć.
Na czym polega technika oddychania księżycowego?
Cała metoda polega na właściwym oddychaniu przez nos. Najpierw usiądź w wygodnej pozycji lub połóż się na łóżku bądź podłodze. Następnie zablokuj palcem prawą dziurkę nosa i zrób wdech lewą dziurką. Później połóż palec na lewej dziurce, a powietrze wypuść prawą dziurką. Całą procedurę powtarzaj do momentu, aż poczujesz odprężenie i pełen relaks.
Kolejność zatykania dziurek w nosie jest bardzo ważna. Wszystko dlatego, że lewa dziurka jest utożsamiana z księżycem i chłodem. Natomiast prawej dziurce patronuje słońce, a także ciepło. Na co dzień nikt tego nie zauważa, lecz przez lewą dziurkę każdy nas wypuszcza chłodniejsze powietrze, a przez prawą - cieplejsze.
Księżyc symbolizuje chłód. Dlatego technika oddychania księżycowego ma na celu ochłodzenie ciała. Dzięki temu pozbędziesz się nadmiaru emocji, energii, a także chaotycznie krążących w głowie myśli. Oddychanie lewą dziurką relaksuje ciało i wycisza umysł. Dlatego niektórzy preferują oddychanie tylko lewą dziurką przed pójściem spać.
Jakie są korzyści z praktykowania oddechu księżyca?
Samo oddychanie księżycowe ułatwi nie tylko zasypianie. Ma ono więcej zalet i korzyści dla Twojego organizmu. Ta technika:
- pomaga lekko zbić gorączkę,
- obniża ciśnienie krwi,
- łagodzi migrenę i ból głowy,
- wspomaga procesy trawienne,
- łagodzi bóle oraz napięcia organizmu u kobiet podczas menstruacji,
- przywraca ogólną równowagę.