PoradyLajfhakiEkspertka od czystości ujawnia szokującą prawdę. Soda z octem to złe połączenie

Ekspertka od czystości ujawnia szokującą prawdę. Soda z octem to złe połączenie

Czy można mieszać ocet z sodą? fot. genialne.pl
Czy można mieszać ocet z sodą? fot. genialne.pl
05.09.2023 16:42

Jak myślisz, czy można mieszać ocet z sodą? Większość ludzi odpowie stanowcze tak, lecz prawda jest nieco inna, niż się spodziewamy. Eksperta od sprzątania, mówi, że nie należy łączyć tych dwóch produktów.

Soda oczyszczona i ocet spirytusowy to najlepsi sprzymierzeńcy w walce z zabrudzeniami w domu. Kosztują grosze, a potrafią zdziałać cuda w walce z osadem, kamieniem czy zatkanymi rurami. Większość poradników mówi, że należy je ze sobą łączyć, lecz czy to aby na pewno dobry pomysł? Pewna kobieta wypowiedziała się na ten temat.

Genialne, domowe produkty do sprzątania

Po co nam drogie sklepowe detergenty, skoro można wyczyścić wszystko sodą i octem? Jest to poniekąd prawda, gdyż te dwa produkty są w stanie poradzić sobie z większością zabrudzeń. Ponadto są tanie i ekologiczne, a w obecnych czasach każdy z nas dba o to, by nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy i nie zanieczyszczać niepotrzebnie planety. Soda oczyszczona używana jest przede wszystkim jako spulchniacz do ciast. Lecz po zmieszaniu z wodą jest w stanie wyczyścić fugi, a także zmyć kamień z baterii łazienkowej. Jeśli zaś chodzi o ocet, to dodajemy go do sosów, sałatek czy marynat, ale nie ma przeciwwskazań, by wykorzystać go w domowych porządkach. Usunie kamień, osad i żółte zacieki.

Obraz

Czy można mieszać ocet z sodą? Możesz się zdziwić

Większość myśli, że połączenie octu z sodą da mieszankę, która wyczyści każdą powierzchnię z nawet najcięższych nawet zabrudzeń. Natomiast prawda jest taka, że kiedy łączymy te dwa produkty, to one nieco się neutralizują i tracą na mocy. Najlepiej używać ich osobno, wtedy są znacznie skuteczniejsze. Serwis WP kobieta przytacza słowa właścicielki konta na Instagramie domowynieporadnik. Ewa Święcicka wyjaśnia:

Ocet to kwas octowy, a soda oczyszczona to wodorowęglan sodu. Po zmieszaniu tych substancji możemy obserwować bardzo efektowną reakcję, w wyniku której powstaje: octan sodu, dwutlenek węgla i woda. Nie są to skuteczne substancje czyszczące. Dużo lepiej zadziała użycie samego octu lub sody.
Czy można mieszać ocet z sodą? fot. genialne.pl
Czy można mieszać ocet z sodą? fot. genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także