PoradyLajfhakiGołębie będą omijać balkon. Wysyp jeden produkt a odlecą

Gołębie będą omijać balkon. Wysyp jeden produkt a odlecą

jak wypłoszyć gołębie, fot. Getty Images
jak wypłoszyć gołębie, fot. Getty Images
11.10.2023 09:05

W miastach można spotkać je na każdym kroku, latają całymi chmarami i okropnie brudzą chodniki. Nie inaczej jest w przypadku balkonów, gdzie przylatują, a nawet zadomawiają się nieproszone. Podpowiadamy, jak szybko wypłoszyć gołębie.

Walka z nimi często przynosi marne efekty, ponieważ nie boją się niczego. Wracają nieustannie, nawet jeśli zastosowaliśmy specjalistyczne środki. Okazuje się, że najskuteczniejszy środek odstraszający masz we własnym domu. Dzięki niemu gołębie odlecą w siną dal.

Jak pozbyć się gołębi?

Okazuje się, że to zadanie wcale nie jest proste, a co więcej ptaki te są pod ochroną. Co dodatkowo utrudnia proces pozbycia się ich. Dlatego trzeba zdecydować się na humanitarne metody, które będą skuteczne. Jeśli gołębie wybrały twój balkon na uwicie gniazda, to możesz się go pozbyć. Ważne jest to, aby zdążyć przed pojawianiem się małych piskląt. Natomiast jeśli już się wykluły, to musisz czekać do 6 tygodni, aż zaczną być samodzielne. Jednak mimo usunięcia gniazda, gołębie często powracają i wiją je na nowo, co doprowadza do białej gorączki. Wtedy należy zdecydować się na wprowadzenie odstraszaczy. Na początek sprawdzą się baloniki, wiatraki, figurki innych ptaków, a nawet siatki ochraniające balkon.

jak odstraszyć gołębie z balkonu, fot. freepik
jak odstraszyć gołębie z balkonu, fot. freepik

Jak zapachem wypłoszyć gołębie?

Gołębie tak samo jak inne zwierzęta nie lubią pewnych aromatów, które bardzo je drażnią. Do jednych z nich należą:

  • Przyprawy w postaci sproszkowanego chili lub pieprzu. Wystarczy rozsypać je na powierzchni balkonu. Można z nich przygotować także spray odstraszający. Należy wrzucić przyprawę do butelki z atomizerem, a następnie zalać wodą i dobrze wymieszać. Na koniec pozostaje spryskać preparatem parapety oraz barierki, a ptaki nawet nie podlecą.
  • Ocetto również skuteczna broń przeciwko gołębiom. Wystarczy nalać go do pojemnika, a następnie postawić na balkonie. Jego specyficzny zapach szybko odstraszy ptaki.
  • WD-40 to prawdziwy must have w każdym domu. Sprawdzi się do większości napraw, ale także odstraszania gołębi. Mimo tego, że pierwotnie jest przeznaczony do zabezpieczania metalowych elementów przed rdzewieniem, to swoim zapachem wypłoszy ptaki. Spryskaj nim parapety, a z pewnością nieproszeni goście już się nie pojawią.
Jak przegonić gołębie? Fot. genialne.pl
Jak przegonić gołębie? Fot. genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także