PoradyLajfhakiGrzyb nie atakuje mojej łazienki, od kiedy używam produktu za 50 gr

Grzyb nie atakuje mojej łazienki, od kiedy używam produktu za 50 gr

wilgoć w łazience usuniesz za pomocą przedmiotu za kilka złotych, fot. Gettyimages
wilgoć w łazience usuniesz za pomocą przedmiotu za kilka złotych, fot. Gettyimages
17.09.2023 14:19

Wilgoć w łazience to problem w wielu domach, które nie mają odpowiedniej wentylacji, przez co w niedalekiej przyszłości może rozwinąć się grzyb. Jest bardzo szkodliwy dla zdrowia, a nawet najmniejsze wykwity należy szybko usuwać z powierzchni ścian. Pomoże w tym dobrze znany i tani produkt.

Wietrzenie łazienki jest bardzo utrudnione, jeśli nie mamy w niej okna, co zdarza się często w przypadku bloków mieszkalnych. Zgromadzona wilgoć osadza się na ścianach i stwarza sprzyjające warunki do rozwoju pleśni. Można kupić specjalny pochłaniacz, lecz wiąże się to z pewnym kosztem, który nie każdy jest w stanie ponieść. Istnieje znacznie tańszy trik.

Wilgoć w łazience nie będzie już problemem

Pierwsze oznaki wilgoci zaczniesz dostrzegać w rogach sufitu i fugach. To właśnie tam pojawiają się ciemne plamy pleśni. Aby nie dopuścić do jej rozwoju, wystarczy wykorzystać bezzapachową, białą świecę. Może być to podgrzewacz, który wstawia się do kominków stosowanych w aromaterapii. Wystarczy, że potrzesz woskiem wszystkie fugi, a także rogi sufitu. Pokryją się one niewidzialną powłoką, po której woda spłynie w dół. Nie będzie przepuszczać wilgoci i zapobiegnie powstawaniu grzyba.

Obraz

Postaw te rośliny w toalecie — będą pochłaniać wilgoć

Jeśli smarowanie ścian woskiem cię nie przekonuje, zadziałaj na wilgoć innym, bardziej ekologicznym sposobem. Wiele roślin doniczkowych pochłania parę wodą z powietrza, więc dlaczego ich nie wykorzystać? Po pierwsze twoja łazienka stanie się bardziej przytulna, gdy wstawisz tam żywe rośliny, po drugie będziesz mieć problem wilgoci z głowy. Jakie kwiaty warto wstawić do łazienki? Paprocie, zamiokulkasy, sansewierie, skrzydłokwiaty i zielistki. Warto zwrócić uwagę na mech chrobotek, będący rośliną, która nie wymaga żadnej opieki ze strony człowieka. Można go przyklejać do ścian czy ramek i robić różne kompozycje plastyczne. Będzie pochłaniał nadmiar wilgoci z powietrza, przy czym stanie się cudownie zielony i puchaty. Można go kupić przez internet za niewielkie pieniądze.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także