PoradyOto ohydny sekret hoteli. Przestałam używać ich kosmetyków

Oto ohydny sekret hoteli. Przestałam używać ich kosmetyków

Hotelowa odżywka może źle wpłynąć na twoje włosy lub skórę. Fot. Freepik
Hotelowa odżywka może źle wpłynąć na twoje włosy lub skórę. Fot. Freepik

15.08.2023 12:37

Używanie kosmetyków z hotelowego pokoju może być niebezpieczne. Byli pracownicy obiektów noclegowych wyznają, że hotelowa odżywka jest jedną z rzeczy, których unikają jak ognia. Stoi za tym pewien obrzydliwy sekret.

Dlaczego hotelowa odżywka może być niebezpieczna?

W internecie krążą najróżniejsze historie o hotelowych kosmetykach. Jedna z internautek twierdzi np., że po użyciu hotelowej odżywki jej koleżance wypadły wszystkie włosy. Melisa, była managerka w jednym z zagranicznych hoteli, przyznała na TikToku, że sama unika korzystania z kosmetyków w obiektach noclegowych. Chodzi tu przede wszystkim o preparaty umieszczane w pojemnikach wielokrotnego użytku, które można uzupełniać. W przypadku takich odżywek czy szamponów nigdy nie mamy pewności, co naprawdę znajduje się w butelce, kto z niej wcześniej korzystał i czy przypadkiem czegoś do niej nie dolano. Z tego powodu pozwalające na uzupełnianie kosmetyków pojemniki powinieneś omijać szerokim łukiem. Jeśli znajdują się w twoim pokoju, lepiej poszukaj w okolicy drogerii i kup własne kosmetyki w niewielkich buteleczkach.

Hotelowa odżywka nie zawsze jest tym, na co wygląda. Fot. Freepik
Hotelowa odżywka nie zawsze jest tym, na co wygląda. Fot. Freepik

Czy wszystkie kosmetyki w hotelach są niebezpieczne?

Oczywiście nie wszystkie hotele stosują pojemniki, przy których występuje ryzyko podmienienia preparatu czy dolania czegoś do niego. Melisa tłumaczy, że jeśli hotelowa odżywka czy szampon znajdują się w oryginalnych opakowaniach, na których podano skład i których nie da się otworzyć (chodzi np. o pojemniki wieszane na ścianach, z których można tylko wycisnąć płyn), możesz czuć się bezpiecznie. Ryzyko, że w opakowaniu znajduje się inny produkt, niż wskazano, jest praktycznie zerowe.

Co z miniaturkami w hotelach?

W niektórych hotelach zamiast dużych pojemników z kosmetykami dla gości zostawiane są miniaturki. W ich przypadku również powinieneś uważać. Takie produkty są dostarczane masowo i zdarza się, że są dość niskiej jakości. Może znajdować się w nich mniej substancji odżywczych niż w normalnych kosmetykach. Istnieje również ryzyko, że dodano do nich substancji, które mogą powodować reakcje alergiczne lub podrażnienia. Jeśli na miniaturowej buteleczce jest podany skład, przeczytaj go i sprawdź, czy np. hotelowa odżywka nie zawiera substancji, które mogą mieć niekorzystny wpływ na twoją skórę czy włosy. Jeśli nie podano składu, bezpieczniej będzie użyć własnych kosmetyków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także