PoradyLajfhakiPo tej jednej informacji już nie używam naczyń z pokoju hotelowego

Po tej jednej informacji już nie używam naczyń z pokoju hotelowego

kubki w pokoju hotelowym fot. getty images
kubki w pokoju hotelowym fot. getty images

05.06.2023 08:44

Pokoje hotelowe najczęściej są wyposażone w czajnik, kubki lub szklanki oraz kilka sztuk kawy bądź herbaty dla gości. Służą temu, aby zaparzyć ulubiony napój bez konieczności wychodzenia z pokoju. Jednak często filiżanki i kubki w pokoju hotelowym nie nadają się do użycia. Sprawdź dlaczego.

Obecnie standardem w hotelach jest wyposażenie pokoju w sprzęty i akcesoria niezbędne podczas kilkudniowego pobytu. Kubki lub szklanki znajdujące się w pokoju nie zawsze są prawidłowo myte, lub wyparzane. Mimo to można używać ich do zupełnie innych celów.

Dlaczego nie powinno się używać kubków w pokoju hotelowym?

Wiele osób, szczególnie byłych pracowników branży hotelarskiej ostrzega przed korzystaniem z kubków lub szklanek. Bardzo często podczas sprzątania pokoi i przygotowywania ich na nowych gości nie ma czasu na dokładne umycie kubków oraz szklanek. Co ciekawe wśród preparatów czyszczących pokoje nie ma płynu i gąbek do mycia naczyń, przez co obsługa musi doczyścić je innymi sposobami. Dlatego najczęściej naczynia te są myte płynem do czyszczenia toalet lub szyb, a przeciera się je zużytą szmatą lub brudnym ręcznikiem, albo prześcieradłem po gościach.

Co robić w takiej sytuacji?

Jeśli bardzo zależy nam na skorzystaniu z kubka lub szklanki, to można spróbować samodzielnie je umyć, a następnie wyparzyć. Jednak należy pamiętać, aby wcześniej sprawdzić czystość czajnika, który może być również niehigieniczny. Mimo to zawsze warto wziąć w podróż ze sobą własny kubek, przez co oszczędzimy sobie dodatkowych nerwów. Dobrym sposobem jest też korzystanie z papierowych lub plastikowych naczyń jednorazowych, które po wypiciu napoju wystarczy wyrzucić.

Obraz

Jak wykorzystać kubki i szklanki podczas pobytu w hotelu?

  • Naczynia te świetnie sprawdzą się jako alarm, wystarczy wsunąć szklankę na klamkę drzwi wejściowych, a na niej postawić drugie naczynie. Ta konstrukcja sprawi, że jeśli ktoś z zewnątrz będzie próbował wejść do pokoju, to szklanki spadną i zrobią hałas, który skutecznie odstraszy intruza.
  • Kubek sprawdzi się jako głośnik do słuchania muzyki. Wystarczy umieścić w nim telefon, a efekt będzie taki sam.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także