PoradyLajfhakiOto dlaczego wkładam papier toaletowy do lodówki. Brat się śmiał, a teraz też tak robi

Oto dlaczego wkładam papier toaletowy do lodówki. Brat się śmiał, a teraz też tak robi

brzydki zapach z lodówki, fot. Genialne
brzydki zapach z lodówki, fot. Genialne
27.07.2023 16:11

Kiedy odczuwasz głód i otwierasz lodówkę, zdarza się, że wyczujesz nieprzyjemny zapach. Jest on nie do zniesienia, przez co tracimy apetyt. Wystarczy wziąć jedną rzecz, a brzydki zapach z lodówki zniknie. Sprawdź, jak to zrobić.

Lodówka jest urządzeniem, które przedłuża świeżość wielu produktów. Jednak czasem zdarza się, że jej wnętrze zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. W efekcie przy każdym otwarciu aromat ten uwalnia się na całe pomieszczenie. Istnieje jednak skuteczny trik, który szybko zniweluje smród z lodówki.

Sposób na brzydki zapach z lodówki

Podstawowym krokiem jest umycie lodówki, które powinno być wykonywane około cztery razy w roku. W tym czasie warto też sprawdzić przydatność wszystkich znajdujących się w niej produktów. Zazwyczaj to one mogą powodować nieprzyjemny zapach. Czyszczenie lodówki odbywa się zazwyczaj tylko przed świętami, kiedy wielu rozmraża to urządzenie. Warto pamiętać, że kluczowe dla higieny oraz trwałości lodówki jest jej regularne mycie. Jeśli chcesz zatrzymać tę świeżość na dłużej, to włóż do środka rolkę papieru toaletowego. Ten trik brzmi śmiesznie, ale znakomicie zadziała, ponieważ struktura papieru zadziała niczym pochłaniacz zapachu i nie tylko. Dodatkowo zadziała jak gąbka, pochłaniając nadmiar wody zgromadzony w lodówce. Można też nasączyć rolkę w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej, która również pochłania nieprzyjemne zapachy. Oprócz tego można umieścić w urządzeniu samą sodę wysypaną na talerzyk, kawę, herbatę w torebkach, a nawet przekrojonego na pół, surowego ziemniaka. Należy je wymieniać po kilku dniach na nowe.

woman in red holding foul food near   refrigerator
woman in red holding foul food near refrigerator

Triki z papierem toaletowym

Artykuł ten nie służy tylko do higieny osobistej, ale posiada więcej zastosowań niż można sobie wyobrazić. Kiedy w łazience panuje nieprzyjemny zapach, a sklepowe odświeżacze nie zdają egzaminu, wykorzystaj rolkę papieru toaletowego. Na początek przetnij ją na pół i nasącz ulubionym płynem do płukania tkanin. W tej metodzie kluczowy jest czas, dlatego pozostaw papier do całkowitego wyschnięcia. Po tym czasie umieść pachnącą rolę w dyskretnym miejscu, a przyjemny zapach będzie roznosił się po całej toalecie. Po kilku dniach powtórz cały proces, a starego papieru nie wyrzucaj, ponieważ przyda się do przecierania kurzu. Zastosowany płyn do płukania ma właściwości antystatyczne, przez co brud nie przykleja się szybko do czyszczonych nim powierzchni.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także