PoradyLajfhakiCzyszczenie szafek kuchennych na górze to bułka z masłem! Zastosuj papier do pieczenia

Czyszczenie szafek kuchennych na górze to bułka z masłem! Zastosuj papier do pieczenia

jak czyścić szafki na górze, fot. genialne.pl
jak czyścić szafki na górze, fot. genialne.pl
22.05.2023 14:55

Domowe porządki to ogromna logistyka. Trzeba zaplanować wszystko tak, aby nie poświęcić na to całego dnia, a wyczyścić wszystkie kąty. Wychodząc z pomocą, mamy dla ciebie patent na to, jak czyścić szafki na górze — nie tylko te kuchenne.

Wydawać by się mogło, że papier do pieczenia nie ma innych zastosowań. Nic bardziej mylnego. Wykorzystaj nasz trik z jego użyciem, a zapomnisz o czyszczeniu szafek na górze.

Jak czyścić szafki kuchenne na górze?

Skuteczne mycie szafek na górze nie musi być trudnym zadaniem do wykonania. Stosując nasz sposób, będzie to nie tylko szybkie, ale też na długo zapomnisz o osadzającym się tam kurzu. Najpierw zacznij od dokładnego odkurzenia szafek. Następnie weź miskę z ciepłą wodą zmieszaną z płynem do mycia naczyń, sodą lub octem. To najbardziej uniwersalne środki czyszczące w domu. Teraz tylko zmocz szmatkę lub gąbkę w misce i przetrzyj góry szafek, a następnie wytrzyj je do sucha. W tym momencie przychodzi pora na zastosowanie triku z papierem do pieczenia. Po prostu rozłóż go na powierzchni szafek. Zbierze cały brud i tłuszcz, a ty następnym razem nie będziesz musiał tyle sprzątać.

Obraz

Inne zastosowania papieru do pieczenia

Jednak to nie koniec możliwości papieru do pieczenia. Mamy dla ciebie jeszcze kilka innych patentów na jego użycie w domu.

  • Zastosuj go do mycia podłogi. Utnij kawałek papieru do pieczenia o rozmiarach nieco większych niż wymiary mopa. Owiń nim mop — niezależnie, czy jest wilgotny, czy suchy — i zabezpiecz go taśmą. Na końcu po prostu przetrzyj nim podłogi.
  • Użyj go w łazience do przesuwania zasłony prysznicowej lub do wieszaków w szafie. Jeśli trudno ruszają się po metalowym drążku, po prostu przetrzyj je papierem do pieczenia, a zauważysz różnicę.
  • Ostatni patent zastosuj, by odkorkować butelkę wina. Jeśli nie opróżniłeś jej od razu, to przed ponownym jej zatkaniem, owiń korek papierem do pieczenia — tak, by po umieszczeniu w szyjce papier wystawał na wierzch. Dzięki niemu łatwiej ci będzie ponownie wyciągnąć zabezpieczenie i nalać wina.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także