PoradyLajfhakiNie tylko koszt paliwa. Na wysokość rachunków za jazdę ma wpływ coś zupełnie innego

Nie tylko koszt paliwa. Na wysokość rachunków za jazdę ma wpływ coś zupełnie innego

Nie tylko koszt paliwa. Na wysokość rachunków za jazdę ma wpływ coś zupełnie innego
15.07.2023 14:31

Jesteśmy miłośnikami ekologicznych rozwiązań, dlatego wciąż szukamy możliwości, aby być pro-eko. Tyczy się to również jazdy samochodem, którą bardzo lubimy. Podpowiadamy, jak jeździć oszczędnie i ekologicznie! Twój portfel będzie ci za to wdzięczny!

Koszty paliwa rosną ogromnie, dlatego warto szukać oszczędności. Zdradzamy, co zrobić, wybierając się na wakacje własnym autem, aby nie nadwyrężać mocno budżetu. Będziesz pozytywnie zaskoczony!

Jak jeździć oszczędnie?

Jeśli planujesz jechać na wakacyjny urlop własnym samochodem, licz się z wysokimi kosztami paliwa. Rachunek mocno da ci po kieszeni. Warto szukać sposobów, aby nieco zmniejszyć wydatki związane z eksploatacją samochodu. Udało nam się przetestować i opatentować kilka sprytnych rozwiązań, dzięki którym nie tylko zaoszczędziliśmy, ale też zużyliśmy o wiele mniej paliwa niż zwykle! Wystarczy skrzętnie przygotować się do planowanego wyjazdu, a wielu potencjalnie nieprzewidzianych sytuacji można uniknąć (w tym długiego stania w niemalże niekończącym się korku). Nikt tego nie lubi, to ogromna strata spalanego paliwa i naszego czasu. Nie mówiąc już o nadszarpniętych nerwach, bo coś nie dzieje się tak, jak początkowo zakładaliśmy, więc i na urlop docieramy o wiele później.

Obraz

Jak być oszczędnym?

Te patenty przetestowaliśmy już wielokrotnie podczas naszych podróży. Teraz dzielimy się nimi z tobą, abyś ty również mógł zaoszczędzić oraz bez obaw i niepotrzebnych nerwów dotarł do upragnionego wakacyjnego celu. Oto ich lista:

  • sprawdzaj trasę przed wyjazdem

Zanim wyruszysz z domu, najpierw sprawdź trasę, dzięki czemu nie zaskoczą cię żadne roboty drogowe, korki czy zmiany trasy niezależne od ciebie.

  • pomyśl o alternatywach

Spróbuj sprawdzić alternatywne trasy — nawet jeśli będziesz jechał dłużej, możesz zaoszczędzić na opłatach na autostradach. W Google Maps masz funkcję dostosowywania trasy — nie bój się z niej korzystać!

  • zaplanuj godzinę wyjazdu

Ułóż czas podróży tak, aby wyjechać w godzinach, kiedy jest najmniejszy ruch. Dzięki temu nie będziesz stał w korkach. Najwięcej osób jeździ w południe, o poranku jest mniejsze ryzyko.

  • obmyśl postoje i tankowanie

Zaplanuj też miejsca, w których będziesz robił postój i tankował samochód — najlepiej poza autostradą. Tak wydasz mniejsze pieniądze na paliwo i spokojnie zrobisz sobie przerwę bez tłoku innych.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także