PoradyLajfhakiJak nie dać się oszukać ekipie remontowej? Bądź sprytniejszy od majstra

Jak nie dać się oszukać ekipie remontowej? Bądź sprytniejszy od majstra

Jak nie dać się oszukać ekipie remontowej? fot. gettyimages
Jak nie dać się oszukać ekipie remontowej? fot. gettyimages

20.06.2023 17:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Remont może przyprawić o ból głowy oraz szybko odchudzić portfel. Dodatkowo niełatwym zadaniem jest znalezienie dobrych i uczciwych fachowców. Podpowiadamy jak nie dać się oszukać ekipie remontowej.

W obecnym czasie ceny materiałów budowlanych poszły w górę, przez co na remont stać tylko nielicznych. Jednak nic nam po farbach czy panelach, kiedy nie mamy profesjonalnej ekipy remontowej. Dlatego sprawdź jak znaleźć i wybrać najlepszą ofertę tak, aby remont nie trwał długimi latami.

Jak nie dać się oszukać ekipie remontowej?

W sektorze budowlanym często zdarzają się oszustwa. Najczęściej liczne fuszerki kliencie odkrywają już po zakończonym remoncie i uregulowaniu rachunku. Wtedy dochodzi do wielu sporów między ekipą remontową a zleceniodawcą, który wymaga poprawy wykonanej usługi. Warto dodać, że wiele firm bierze zaliczkę, a potem znika i nie odpowiada na liczne telefony klientów. Dlatego po pierwsze należy zawsze nadzorować remont oraz pracowników, aby uniknąć niepotrzebnych nerwów i stresu. Wybór sprawdzonej ekipy to ogromna sztuka, szczególnie jeśli nie znamy nikogo z polecenia. Dlatego wystarczy poszperać w internecie i poznać opinie klientów o danej firmie, ponieważ to one są solidną rekomendacją. Jeśli większość komentarzy jest pochlebna, to możliwe, że i tym razem fachowcy wywiążą się ze zleconych im zadań. W drugim kroku trzeba przeprowadzić rozmowę z szefem firmy lub kierownikiem ekipy, którzy wycenią usługę oraz oszacują czas remontu.

Interior designer working with young couple. Lovely family and professional designer or architector discussing conept of future interior, working with colour palette, room drawings in modern office.
Interior designer working with young couple. Lovely family and professional designer or architector discussing conept of future interior, working with colour palette, room drawings in modern office.

Na co zwrócić uwagę wybierając ekipę remontową?

Podstawą wszelkich usług jest umowa, którą powinien zawrzeć zleceniodawca z firmą. Nie warto zrobić tego "na słowo", bo potem mogą z tego wyniknąć liczne problemy i niedopowiedzenia. Dlatego, jeśli szef ekipy proponuje takie rozwiązanie, to lepiej przemyśl swój wybór raz jeszcze. Każdą umowę należy zawierać pisemnie, wraz z dokumentacją w postaci zdjęć z miejsca remontowanego i kosztorysem. Warto dodać też zapis, który będzie określał dokładny czas zakończenia prac oraz potencjalną karę dla wykonawcy za niedotrzymanie terminu. Gwarancja to kluczowy element każdej usługi, szczególnie budowlanej. Dlatego i ona powinna zaleźć się w umowie, jak również czas rozpatrzenia reklamacji. Jeśli już wszystko zostało dopięte, a remont trwa, to ważne jest śledzenie postępów oraz nadzorowanie pracowników. Bardzo często ekipy remontowe nie są zadowolone z uwag klienta, ale to on ma ostateczne słowo. Materiały budowlane to równie ważna kwestia, dlatego poproś ekipę o listę potrzebnych rzeczy, a następnie samodzielnie poszukaj dostawcy.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także