PoradyLajfhakiMam ślimaki w ogrodzie, ale moich upraw nie ruszają. Korzystam z prostego triku

Mam ślimaki w ogrodzie, ale moich upraw nie ruszają. Korzystam z prostego triku

jak odstraszyć ślimaki fot. getty images
jak odstraszyć ślimaki fot. getty images
20.06.2023 17:29

Ślimaki są częstymi lokatorami ogrodów. Niestety, mimo że są niepozorne, sieją prawdziwe spustoszenie w uprawach. Niszczą pędy, łodygi i liście roślin. Dlatego lepiej wygonić je z ogrodu. Podpowiadamy, jak odstraszyć ślimaki bez używania szkodliwej chemii.

Domowe triki ogrodowe to najlepsze metody, które niewiele kosztują, a dają zauważalne rezultaty. Długo walczyliśmy z plagą ślimaków na naszej działce, ale dzięki patentowi znajomego ogrodnika, mamy już z nimi spokój. Potrzebujesz do Jego zastosowania jedynie piwa i octu.

Jak odstraszyć ślimaki?

Ogród to prawdziwy raj dla ślimaków. Mają w nim dużo pożywienia od żyjących w nim insektów, aż po liście roślin. Uszkodzone przez nich roślin przestają rosnąć i obumierają, a ty narażony jesteś na straty. Niezależnie, czy mają skorupki, czy nie - lepiej "wyprosić" je z ogrodu. Chociaż są niewielkich rozmiarów i raczej to powolne stworzenia - nie umniejsza to ich żarłoczności. Dlatego, kiedy tylko zauważysz ich obecność wśród swoich upraw, nie wahaj się zastosować radykalne środki. Nie oznacza to od razu użycia sklepowej chemii - ta nie jest neutralna dla roślin. Zastosuj nasz trik, a pozbędziesz się nieproszonych gości z ogrodu. Będziesz potrzebował do tego piwa i octu.

sól na ślimaki fot. getty images
sól na ślimaki fot. getty images

Przepis na pułapkę dla ślimaków

Ocet jest ceniony w kuchni za swoje uniwersalne właściwości. Piwo zaś ma wielu swoich miłośników, którzy lubią od czasu do czasu zrelaksować się przy butelce tego trunku. Oba te produkty możesz wykorzystać do zrobienia preparatu na ślimaki. Oto przepis, jak to zrobić: wymieszaj piwo z octem w proporcji 1:1. Miksturę przelej do małych słoików, które potem zakop głęboko w ziemi w kilku miejscach w ogrodzie. Na powierzchni powinien zostać tylko rant. Inny sposób to rozlanie roztworu do zakrętek słoików i rozstawienie ich w ogrodzie. Ślimaki lubią ten zapach i będą w stanie przemierzyć długie odległości, by dotrzeć do miejsca, z którego się on wydobywa. W taki sposób wpadną w pułapkę, a ty będziesz mógł łatwo się ich pozbyć z ogrodu.

pułapka na ślimaki w ogrodzie, fot. gettyimages
pułapka na ślimaki w ogrodzie, fot. gettyimages
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także