×

Jak perfekcyjnie zaprezentować się na zdjęciu? 11 wskazówek, które poprawią prezencję każdego

Zrobienie idealnego zdjęcia, na którym nasza postura wyglądałaby korzystnie, nie jest prostą sprawą. Świadoma tych problemów dziennikarka i fotografka – Bonnie Rodríguez Krzywiski – podzieliła się w mediach społecznościowych kilkoma wskazówkami. Obejrzyj krótki poradnik i przekonaj się na co należy zwrócić uwagę podczas wykonywania fotografii. To dziecinnie proste!

1. Zadbaj o odpowiedni ubiór

kobieta
© bonnierzm/Instagram

Jeśli chcesz wyglądać jak celebryta z okładki modowego czasopisma, to zwróć uwagę na ubranie. Postaw na strój w stonowanych barwach, które będą się komponowały z otoczeniem.

2. Zwróć uwagę na źródło światła

kobieta
© bonnierzm/Instagram

Światło powinno padać wprost na twarz, a nie wyłaniać się z tyłu. Dzięki temu obraz będzie naturalny, a późniejsza edycja zdjęcia znacznie prostsza.

3. Nie ignoruj wzrostu

kobiety
© bonnierzm/Instagram

Kiedy do zdjęcia pozują dwie osoby znacznie różniące się wzrostem, można w prosty sposób zniwelować powstałe dysproporcje. Wystarczy, że osoba niższa zrobi krok do przodu.

4. Pozbądź się zbędnych kilogramów

kobieta
© bonnierzm/Instagram

Chcesz wyglądać szczuplej? Nie ustawiaj się bezpośrednio przed obiektywem. Obróć ciało, aby znalazło się pod lekkim kątem.

5. Otwórz się na obserwatorów

dziewczyna
© bonnierzm/Instagram

W pozycji siedzącej również można wyglądać atrakcyjnie. Wystarczy wyprostować kręgosłup i nie zbliżać bardzo nóg do swojego ciała. Wówczas obserwatorzy będą postrzegać Cię jako otwartą i towarzyską osobę.

6. Bądź w ruchu

kobieta
© bonnierzm/Instagram

Podczas pozowania do zdjęć nie stój sztywno. Zrób krok do tyłu, unieś lekko rękę. Wszystko po to, aby stworzyć wrażenie, że pozostajesz w ciągłym ruchu.

7. Nie leż płasko na ziemi

kobieta
© bonnierzm/Instagram

Podczas robienie zdjęć w pozycji leżącej unieś lekko głowę (wtedy włosy naturalnie opadną) lub wykonaj niewielki ruch rękoma.

8. Nie zapominaj o detalach

kobieta
© bonnierzm/Instagram

Jak prosto zwiększyć objętość fryzury? Umieść dłoń za włosami. Ten trik sprawi, że czupryna w magiczny sposób zwiększy swoje rozmiary.

9. Podbródek w górę

kobieta
© bonnierzm/Instagram

Wykonanie idealnego portretu jest możliwe. Unieś podbródek i skręć ciało. Dzięki temu Twoja sylwetka nabierze lekkości i nie będziesz wyglądać ciężko oraz topornie.

10. Stwórz wrażenie głębi

kobiety

© bonnierzm/Instagram

Spraw, aby zdjęcie zyskało głębię i nie wyglądało na płaskie. Dwie osoby nie powinny stać obok siebie. Niech jedna z nich ustawi się z tyłu.

11. Para idealna

para
© bonnierzm/Instagram

Na wspólnym zdjęciu kobieta i mężczyzna wyjdą znacznie korzystniej, jeśli będą stać blisko siebie. Dodatkowo jedna osoba powinna drugą objąć lekko w talii.

Udało Ci się w praktyce wykorzystać zaprezentowane wskazówki? Daj znać w komentarzu.

Źródła: brightside.me

Może Cię zainteresować