NewsyUkryta funkcja w telefonie. Włączaj dla własnego bezpieczeństwa

Ukryta funkcja w telefonie. Włączaj dla własnego bezpieczeństwa

Kobieta wysyła wiadomość sms.
Kobieta wysyła wiadomość sms.
Źródło zdjęć: © Getty Images | Burak Karademir

17.04.2024 11:07, aktual.: 17.04.2024 11:22

Obecny świat jest pełen różnych zagrożeń. Czy wiesz jednak, że twój telefon może ci skutecznie pomóc zwiększyć twoje bezpieczeństwo? Chodzi o pewną funkcję, która przyda się zwłaszcza na spotkaniu z nieznajomym. Sprawdź, czy twój telefon również ją posiada!

Żyjemy w czasach, gdy niestety często jesteśmy narażeni na wiele różnych zagrożeń. Należy więc zawsze zachować ostrożność i zawierać rozsądne znajomości. Nie wszyscy zapewne wiedzą, ale niektóre telefony posiadają pewną bardzo przydatną funkcję. Ma ona za zadanie zapewnić ci większe bezpieczeństwo i przydaje się zwłaszcza podczas randek z internetu. Konicznie sprawdź, czy twój telefon również to posiada. Kto wie, może cię to kiedyś wybawić z opresji!

Funkcja w telefonie, która może zwiększyć swoje bezpieczeństwo

Większość ludzi na co dzień raczej się nie rozstaje ze swoimi komórkami. Nie ma się co temu dziwić, w końcu smartfon to obecnie nie tylko urządzenie do wykonywania połączeń, ale również przedmiot, który służy do pracy na wielu płaszczyznach. Telefon na pewno jest również bardzo przydatny na spotkaniach typu randka w ciemno czy spotkanie z internetu. W końcu mamy wtedy do czynienia z zupełnie nieznaną nam osobą i nie wiemy, jakie są jej prawdziwe zamiary. Należy więc mieć ograniczone zaufanie i być po prostu ostrożnym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oczywiście tu nie chodzi o to, aby popadać w obsesje i myśleć, że każdy może zrobić nam krzywdę. Warto jednak zawsze mieć na uwadze swoje bezpieczeństwo. W tym celu na pewno przyda się pewna funkcja, którą mają niektóre telefony. Na czym ona polega i jak można ją włączyć?

Włącz tę funkcję w telefonie i czuj się bezpiecznie

Chodzi o funkcję automatycznego wysyłania wiadomości alarmowej SMS do wyznaczonej wcześniej osoby. Taka opcja na pewno występuje w większości iPhone'ów. Koniecznie sprawdź, czy twój telefon również posiada tę przydatną funkcję. Na TikTokowym koncie o nazwie @smartspotcompl wyjaśniono krok po kroku jak uruchomić taką opcję.

Pamiętaj, że ta funkcja w telefonie ma za zadanie zwiększyć twoje bezpieczeństwo. Według instrukcji wystarczy wejść w wiadomości SMS i wybrać zaufaną ci osobę, a następnie kliknąć przy niej plusik. Potem należy znaleźć w telefonie funkcję, która powinna się nazywać — daj znać.

Wybierz funkcję daj znać, a potem edytuj i ustaw na minutniku czas, po jakim wiadomość alarmowa powinna się do kogoś automatycznie wysłać. Np. jeśli wybierasz się na spotkanie z nieznanym, to możesz ustawić wysyłkę powiadomienia na telefon bliskiej osoby po upływie dwóch godzin.

Jeśli po wysłaniu takiej wiadomości i upływie dodatkowych 15 minut nie dasz znać bliskiej osobie, że wszystko ok, to ta osoba otrzyma automatycznie SMS z twoją lokalizacją. Przydatne prawda? Dzięki temu telefon pomoże ci zwiększyć twoje bezpieczeństwo.

Źródło: TikTok @smartspotcompl.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także