InspiracjePomysłyPomógł jelonkowi wydostać się z pułapki. Następnego dnia zobaczył go pod drzwiami

Pomógł jelonkowi wydostać się z pułapki. Następnego dnia zobaczył go pod drzwiami

Ta opieka nad jelonkiem łapie za serce
Ta opieka nad jelonkiem łapie za serce
Źródło zdjęć: © TikTok | bio.cube
16.04.2024 17:40, aktualizacja: 16.04.2024 17:55

Dzikie zwierzęta czasem potrzebują pomocy człowieka, a nie inaczej było w przypadku tego młodego jelonka. Zwierzątko wpadło w pułapkę, ale bardzo szybko zostało uratowane, co wcale nie kończy tej historii. Opieka nad tym jelonkiem i jego wdzięczność to prawdziwy wyciskacz łez.

Ten filmik na TikToku oczarował internautów nie bez powodu, a historia jelonka udowadnia, że z dzikimi zwierzętami również można się zaprzyjaźnić. Co więcej, akcja ratunkowa zwierzęcia przyniosła nieoczekiwany efekt, który mocno zaskakuje i daje do myślenia. Nagrodą za uratowanie dla mężczyzny była opieka nad jelonkiem, a zwierzątko odnalazło go samodzielnie!

Opieka nad jelonkiem mocno zaskoczyła!

Bohater wideo z TikToka, czyli mały jelonek wpadł w tarapaty, ale dzięki mężczyźnie został szybko uratowany. Dzikie zwierzę zaplątało się w ogrodzenie, więc konieczne było przecięcie prętów, aby go uwolnić. Jelonek pohasał w siną dal, ale nie zapomniał o pomocy człowieka. Postanowił sam odszukać mężczyznę i podziękować za wyswobodzenie z pułapki. Ta historia udowadnia, że nawet dzikie zwierzęta mają niekiedy więcej uczuć od ludzi i powinniśmy się od nich uczyć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jelonek na drugi dzień po uratowaniu z opresji zjawił się pod drzwiami mężczyzny, a co najlepsze wcale się nie bał! Zazwyczaj dzikie zwierzęta omijają skupiska ludzi, a w tej historii jest zupełnie inaczej. Zwierzątko stało się leśnym i wiernym przyjacielem, a film z TikToka mocno rozczula nawet twarde serca.

Mężczyzna zaczął opiekować się jelonkiem. Ich relacja opierała się nie tylko na jego głaskaniu lub karmieniu, ale przede wszystkim na dotrzymywaniu towarzystwa dzikiemu maluchowi, który radośnie przybiegał do swojego ludzkiego przyjaciela. To braterstwo między dzikim zwierzęciem a mężczyzną z pewnością trwałoby dłużej, ale jelonek odnalazł swoją mamę i wrócił z nią na łono natury. Tak wygląda ta historia na TikToku @bio.cube:

Czym się karmi jelonki?

Z pewnością mało kto, oprócz leśników lub miłośników tych zwierząt wie, jak poprawnie się nimi zaopiekować. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy mały jelonek będzie potrzebował pomocy, a jak widać po tej historii, życie pisze nieprzewidywalne scenariusze. Opieka nad jelonkiem to przede wszystkim karmienie go siarą bydlęcą lub owczą w odpowiednich proporcjach z wodą lub roztworem izotonicznym.

Bardzo często jelonki są karmione mlekiem krowim, a nawet owczym. Nieco starsze osobniki spokojnie zadowolą się owsem, ale też winogronami, wiśniami, jabłkami, a nawet marchewkami. Wiele osób dokarmia dzikie zwierzęta chlebem, a to ogromny błąd, ponieważ negatywnie wpływa on na ich organizmy. Taki posiłek nie będzie dla jelonka odżywczy.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także