PoradyLajfhakiW szafce kuchennej ma ukryte drzwi do garażu. Sprytny powód

W szafce kuchennej ma ukryte drzwi do garażu. Sprytny powód

Szafka w kuchni może być sprytnym przejściem
Szafka w kuchni może być sprytnym przejściem
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | v74

16.04.2024 13:46

Pewna instagramerka ma w szafce kuchennej ukryte drzwi do garażu. Choć brzmi to jak szaleństwo, spełniają one bardzo pożyteczną funkcję. Kiedy już ją poznasz, z pewnością będziesz planować przebudowę kuchni!

Drzwi do garażu ukryte w kuchennej szafce to niecodzienny widok. Raczej mało kto domyśla się, jakie jest ich pierwotne zastosowanie. Są bardzo małe, więc nie ma mowy o przechodzeniu nimi ani o ukrytym schronie za frontem szafki. To ukryte przejście ma zupełnie inną funkcję, o której przeczytasz poniżej.

Ukryte drzwi do garażu w kuchni. Do czego służą?

Konto @wnetrzarskieinspiracje w serwisie Instagram opublikowało krótki filmik, który wywołał niemałe zaciekawienie. Na wideo widać, jak kobieta otwiera kuchenną szafkę, a w niej małe drzwi. Choć pewnie wielu liczyło, że to przejście do Narnii, to prawda jest mniej magiczna. W szafce kryją się drzwi do garażu, które spełniają jedną ważną funkcję. Dzięki nim nie trzeba dźwigać zakupów na kilka kursów, a wystarczy je wrzucić przez małe drzwi wprost do kuchni. Genialne, prawda?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Takie rozwiązanie mogłoby ułatwić życie wielu osób, zwłaszcza gdy mają dużą rodzinę, a rozładowanie bagażnika z jedzeniem zajmuje co najmniej kilka wycieczek do garażu. Jeśli twoja kuchnia graniczy z garażem, a ty masz jakąś wolną dolną szafkę do przerobienia, może warto pomyśleć o takim ukrytym przejściu?

Jak przerobić kuchnię, by była bardziej funkcjonalna?

Jeśli jesteś przed dokonaniem decyzji o remoncie w kuchni, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Niektóre rozwiązania kuchenne są równie praktyczne co ukryte drzwi do garażu. Jak wiadomo, w kuchni najważniejsze są meble, które pomieszczą wszystkie zapasy i sprzęty. Jeśli lubisz gotować, a z twoich szafek wręcz się wysypuje, zainwestuj w zabudowę aż do sufitu, gdzie każdy milimetr przestrzeni zostanie należycie wykorzystany.

Poza tradycyjnymi szafkami i szufladami warto pomyśleć o wysuwanym regale. To rozwiązanie pozwala w szybki i łatwy sposób pochwycić to, co akurat jest ci potrzebne. Regał nie zajmie więcej miejsca niż tradycyjna szafka, a może być genialnym rozwiązaniem, które ułatwi codzienne życie.

Poza meblami warto zwrócić uwagę na kran w zlewozmywaku. W tych czasach większość nowych kuchni jest w posiadaniu zmywarki, lecz sprawne i skuteczne stanowisko do zmywania jest równie potrzebne. Najlepiej kupić kran na wężyku, który da się wysunąć z dyszy. Dzięki temu płukanie naczyń jest dokładniejsze i mniej pracochłonne.

Na sam koniec warto zwrócić uwagę na wymiary kuchni. Jeśli jest ona dość mała i wąska, nie decyduj się na wyspę kuchenną, która jeszcze bardziej ją zmniejszy. Wystarczy dorobić dłuższy blat roboczy, a pomieszczenie zyska o wiele więcej na funkcjonalności. Jeśli do tego dorobisz ukryte drzwi do garażu, kuchnia będzie praktyczna i funkcjonalna.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także