DomJak prać jeansy, aby ich nie zniszczyć? Stosuj się złotych reguł

Jak prać jeansy, aby ich nie zniszczyć? Stosuj się złotych reguł

Jak prać jeansy? Fot. Genialne.pl
Jak prać jeansy? Fot. Genialne.pl
17.11.2022 21:08

Czy wiesz jak prać jeansy? Wiele osób popełnia podczas prania spodni duży błąd i ostatecznie one szybko blakną, a także przestają wyglądać ładnie.

Jeansy to ponadczasowy element garderoby, który ładnie podkreśla sylwetkę. Aby ulubione spodnie na długo zachowały ładny kolor oraz fason, staraj się o nie właściwie dbać.

Najpierw wyjaśnijmy różnicę między jeansami. Spodni wykonanych z surowego denimu (są nierozciągliwe, ale w trakcie noszenia dopasowują się do kształtu ciała), nie należy prać prawie w ogóle. Przekonaj się dlaczego. Natomiast jeansy wzbogacone o domieszkę elastanu, stretchu lub innych włókien, można prać w pralce, ale stosując się do odpowiednich zasad.

Jak prać jeansy, fot. Unsplash
Jak prać jeansy, fot. Unsplash

Właściwie pranie jeansów w pralce

  • Temperatura wody nie powinna przekraczać 30 stopni Celsjusza, a moc wirowania - 800 obrotów. Wyższa temperatura sprawi, że spodnie zaczną tracić swój pierwotny kolor.
  • Stosuj tylko delikatne środki do prania i nie używaj rozjaśniaczy.
  • Dobrym rozwiązaniem jest także ustawienie w pralce trybu ręcznego. Wówczas znacząco przedłużysz żywot swoich ulubionych spodni.
  • Jeansy możesz prać z innymi ubraniami, ale o zbliżonych kolorach. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych przebarwień.
  • Przed praniem spodnie odwróć na lewą stronę i koniecznie zasuń suwak oraz zapnij wszystkie guziki.
  • Nie susz jeansów na grzejniku oraz nie wystawiaj ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Możesz suszyć je na świeżym powietrzu, ale w miejscu przewiewnym i nienasłonecznionym.
  • Podczas suszenia pozostaw spodnie wywinięte na lewą stronę.
  • Jeansy nie zawsze trzeba prasować. Po wysuszaniu dobrze się im przyjrzyj i sam to oceń. Najlepsze rezultaty osiągniesz, jeżeli zagniecenia usuniesz za pomocą pary.
Jak prać jeansy, fot. Unsplash
Jak prać jeansy, fot. Unsplash

Jak odświeżyć jeansy?

Jest jeszcze jeden patent na odświeżenie jeansów. I nie wymaga on użycia pralki. Spodnie zapakuj w woreczek i włóż do zamrażalnika na całą noc. Niska temperatura zabija zarazki oraz doskonale odświeża materiał.

Szalone triki z ubraniami, które naprawdę działają

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także