PoradyLajfhakiStosuję florystyczny trik. Dzięki niemu lilie długo stoją w wazonie

Stosuję florystyczny trik. Dzięki niemu lilie długo stoją w wazonie

jak przedłużyć świeżość lilii, fot. Youtube/NorthlawnFlowerFarm
jak przedłużyć świeżość lilii, fot. Youtube/NorthlawnFlowerFarm

25.07.2023 16:53

Lilie to piękne kwiaty o intensywnym i przyjemnym zapachu, którego nie da się pomylić z żadnym innym. Elegancko prezentują się zarówno w bukiecie, jak i solo w wazonie. Podpowiadamy, jak przedłużyć świeżość lilii.

Kwiaty mają swój ograniczony termin, w którym można trzymać je w wazonie. Na szczęście są triki, dzięki którym można go przedłużyć. Zdradzamy, jak to zrobić, by móc cieszyć się cudnym widokiem świeżo ściętych lilii przez długi czas.

Lilie to wyjątkowe kwiaty

Kwiaty te wyróżniają się długimi, mocnymi łodygami i dużymi kwiatostanami o intensywnych barwach. Można je hodować lub zakupić w kwiaciarni w następujących wersjach kolorystycznych: żółtym, różowym, pomarańczowym, czerwonym, białym oraz we wszystkich odcieniach pośrednich. Co więcej, charakteryzują się też dość ciężką uprawą, ale mimo to wiele osób bardzo chętnie sadzi je w swoich ogrodach. Nic w tym dziwnego, ponieważ prezentują się naprawdę zjawiskowo! Rozwinięte mogą stać się cudownym podarkiem dla kogoś bliskiego lub uzupełnieniem domowej aranżacji. Pamiętaj, że kwiaty te występują tylko w wyżej wymienionych barwach, jeśli spotkasz je w dość nietypowych kolorach (np. niebieskie), miej pewność, że są one sztucznie zabarwione. Taką praktykę często też niestety stosuje się wobec storczyków. Jeśli chcesz trzymać lilie długo w wazonie — poznaj nasz patent, jak to zrobić.

Obraz

Jak przedłuży świeżość lilii?

Ten prosty trik sprawi, że twoje kwiaty będą o wiele dłużej stały w wazonie. Majestatyczne lilie zrobią wrażenie na domownikach i na każdym, kto cię odwiedzi. Wystarczy, że ciętym liliom usuniesz pręciki. To ważne, ponieważ służą one do wabienia owadów i zapylenia, a kiedy do tego dojdzie, roślina oddaje energię, by tworzyć nasiona, dlatego szybciej umiera. Po ich usunięciu o wiele dłużej postoi w wazonie, ale też dłużej będzie pięknie prezentować się w ogrodzie. Całą siłę witalną lilia zachowa dla siebie. Jednak jest małe "ale". Ten trik zadziała tylko wtedy, kiedy pylniki zostaną usunięte jeszcze zanim kwiaty rozwiną się na dobre. Jeśli zrobisz to później, niestety, ale polecany przez nas patent nie zadziała, a lilie nie będą długo pełnić roli głównej dekoracji salonu, kuchni czy sypialni. Pamiętaj, aby zrobić to w odpowiednim czasie.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także