PoradyWreszcie okiełznałam reklamówki foliowe. Już nie wysypują się z szafek

Wreszcie okiełznałam reklamówki foliowe. Już nie wysypują się z szafek

Podpowiadamy, jak składać reklamówki foliowe. Fot. Genialne.pl
Podpowiadamy, jak składać reklamówki foliowe. Fot. Genialne.pl
13.09.2023 09:52

Szkoda wyrzucić, bo mogą się jeszcze przydać, ale kiedy jest ich zbyt dużo, nie bardzo wiadomo, jak je przechowywać. Plastikowe torebki wiecznie się rozwijają i wysypują z szafek. Mamy sprytny patent, który temu zaradzi! Oto jak składać reklamówki foliowe, by się nie rozwijały i zajmowały bardzo mało miejsca.

Reklamówki są wszechobecne. Nawet jeśli chodzisz wszędzie z materiałową torbą i woreczkami wielokrotnego użytki, w końcu i tak gdzieś jakąś dostaniesz. Im więcej foliówek masz w domu, tym większy jest problem z ich przechowywaniem. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak składać foliowe torebki, by zajmowały mniej miejsca.

Jak przechowywać foliowe reklamówki?

Większość ludzi próbuje po prostu jakoś zwinąć foliówki i upchnąć je w szafce czy szufladzie. Niestety, ta metoda sprawia, że reklamówki zajmują sporo przestrzeni i wysypują się z szafki. Warto poświęcić chwilę na złożenie torebek. Dobrym rozwiązaniem jest również umieszczenie ich w niewielkim pudełku i ustawienie gdzieś, gdzie zawsze będą pod ręką. Niektórzy specjaliści od domowych porządków radzą nawet, by złożone torby posegregować według rozmiarów i każdą grupę związać osobną gumką recepturką. Gumki nie będą jednak potrzebne, jeśli wiesz, jak składać foliowe reklamówki, by się nie rozkładały. Jest na to bardzo prosty sposób.

Jak składać reklamówki foliowe, by nie wysypywały się z szafek? Fot. Genialne.pl
Jak składać reklamówki foliowe, by nie wysypywały się z szafek? Fot. Genialne.pl

Jak składać reklamówki foliowe?

Wystarczy zastosować prosty trik, by każdą torbę zmienić w niewielki trójkąt. Wystarczy poświęcić na to kilka sekund. Na początek rozprostuj torbę ta stole i wyrównaj jej brzegi (powinny się na siebie nakładać). Następnie złóż ją na pół wzdłuż dłuższego boku. Powtórz tę czynność jeszcze raz (lub nawet kilka, jeśli torba jest bardzo szeroka, jak np. te od sprzętu AGD). Kiedy uzyskasz już wąski pasek, chwyć jeden z dolnych rogów i zagnij go tak, by znalazł się przy przeciwległej krawędzi torby, tworząc trójkąt. Powtarzaj tę czynność, aż zwiniesz całą torbę. Ostatni fragment wsuń do środka zawiniątka. Dzięki temu torba nie będzie się rozwijać. Gotowe! W ten sposób szybko złożysz każdą foliową reklamówkę.

Jak inaczej przechowywać reklamówki?

Jeśli nie chcesz bawić się w składanie cienkich reklamówek (np. od owoców i warzyw), możesz wykorzystać inny sprytny trik. Weź kartonik po chusteczkach higienicznych i włóż do niego torebki. Koniec każdej kolejnej zawijaj wokół uszu poprzedniej. Dzięki temu będziesz mógł łatwo je wyciągać z opakowania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także