PoradyWrzuć lód do suszarki. Dzięki tej sztuczce zaoszczędzisz mnóstwo czasu

Wrzuć lód do suszarki. Dzięki tej sztuczce zaoszczędzisz mnóstwo czasu

Jak suszyć ubrania w suszarce? Fot. Freepik
Jak suszyć ubrania w suszarce? Fot. Freepik
26.07.2023 17:33, aktualizacja: 26.07.2023 18:52

Prasowanie ubrań jest jedną z najmniej lubianych domowych czynności. Osoby, które mają w domu suszarki bębnowe mogą z łatwością go uniknąć. Wystarczy wiedzieć, jak suszyć ubrania w suszarce, by usunąć zagniecenia.

Jak uniknąć prasowania ubrań?

Niektórych rzeczy w ogóle nie trzeba prasować. Jeśli dobrze wytrzepiesz je po praniu i ładnie rozwiesisz, będą wyglądały schludnie nawet bez użycia żelazka. Ta sztuczka nie zadziała jednak na bardziej gniotliwych materiałach. W takich sytuacjach można zastosować parę wodną. Mowa tu zarówno o profesjonalnej parownicy, jak i o rozwieszeniu ubrań nad czajnikiem z gotującą się wodą czy w zaparowanej łazience. Alternatywą jest zastosowanie specjalnego sprayu do prostowania ubrań. Te wszystkie sztuczki są jednak niczym w porównaniu z patentem, który zaprezentowała na TikToku właścicielka profilu @tipsandtrickswithq. Kobieta pokazała, jak suszyć ubrania w suszarce, by wyglądały na świeżo uprasowane. Jeśli masz w domu suszarkę bębnową, a nie lubisz prasować, powinieneś wypróbować jej sposób na gładkie ubrania.

Jak suszyć ubrania w suszarce? Fot. Freepik
Jak suszyć ubrania w suszarce? Fot. Freepik

Jak suszyć ubrania w suszarce, by nie wymagały prasowania?

Trik zaprezentowany na TikToku jest banalnie prosty i nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku. Jedyne, co trzeba zrobić, to przygotować kostki lodu i wrzucić kilka do suszarki bębnowej razem z ubraniami. Następny krok to wybór krótkiego programu suszenia. Jak czytamy w serwisie WP Kobieta:

Lód w trakcie krótkiego programu suszenia zamieni się w parę, która, jak wiemy, w mig rozprostowuje tkaniny. Wyciągnięte ubrania raczej nie będą już wymagały użycia żelazka.

Czym zastąpić kostki lodu?

Użytkownicy TikToka zachwycili się sztuczką zaprezentowaną przez @tipsandtrickswithq. Kilka osób zasugerowało również alternatywę dla kostek lodu. Wśród proponowanych zamienników znalazły się wilgotna ściereczka lub zmywak kuchenny. Kilka osób zauważyło również, że niektóre modele suszarek bębnowych mają funkcję suszenia z parą. Jeśli twoja suszarka też ją ma, nie musisz niczego wrzucać do bębna. Możesz po prostu zacząć używać tej opcji, a unikniesz żmudnej pracy, jaką jest prasowanie ubrań.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także