PoradyKiedy mam ochotę na zimne piwo, schładzam je w kilka minut. 1 trik daje radę nawet w plenerze!

Kiedy mam ochotę na zimne piwo, schładzam je w kilka minut. 1 trik daje radę nawet w plenerze!

Jak szybko schłodzić piwo? Fot. Genialne
Jak szybko schłodzić piwo? Fot. Genialne
22.06.2023 14:55

W czasie upałów nie powinno się pić zbyt zimnych płynów, ale ciepłe piwo czy gazowany napój nie smakują najlepiej. Jak szybko je schłodzić, kiedy jesteś poza domem? Oto kilka sprawdzonych patentów.

Pewnie czasem kupujesz napoje zaledwie kilka chwil przed rozpoczęciem grilla i musisz je szybko schłodzić, nim przyjdą goście. Być może zdarza się też, że masz ochotę na coś chłodnego, kiedy jesteś na biwaku lub plażujesz. Jak szybko schłodzić piwo i inne napoje? Wcale nie musisz używać do tego lodówki (ani tradycyjnej, ani turystycznej). Wystarczy skorzystać z tych patentów-pewniaków. Napoje schłodzą się w mgnieniu oka.

Jak szybko schłodzić napoje w domu?

Włożenie napojów do lodówki jest najskuteczniejszą metodą obniżenia ich temperatury, ale niestety wymaga czasu. Jeśli chcesz szybko schłodzić piwo lub inne napoje na imprezę, możesz oczywiście wrzucić do nich kostki lodu (o ile wcześniej je przygotowałeś). Niestety wadą tego rozwiązania jest fakt, że napoje stają się rozwodnione. O wiele lepiej zadziała trik z papierowym ręcznikiem i wodą. Zwilż ręcznik papierowy, a następnie owiń nim butelkę lub puszkę z napojem i umieść w zamrażalniku. Po 10-15 minutach napój będzie już zimny. Pamiętaj, by nie zostawiać piwa i innych płynów w lodówce na zbyt długo. Plastikowe butelki jakoś to zniosą, ale szkło i aluminiowe puszki mogą popękać, kiedy ciecz zacznie zamarzać. Kolejna możliwość to włożenie butelki pod kran lub zanurzenie jej w misce z lodem i solą.

Jak szybko schłodzić piwo? Fot. Freepik
Jak szybko schłodzić piwo? Fot. Freepik

Jak szybko schłodzić piwo w plenerze?

Nie zawsze możemy skorzystać z zamrażalnika, by szybko schłodzić piwo i inne napoje. Kiedy jesteś na biwaku lub organizujesz ognisko w lesie czy nad jeziorem, musisz inaczej sobie poradzić. Jest kilka sztuczek, które możesz zastosować, by obniżyć ich temperaturę.

  • Włóż napój do skarpetki i zanurz całość w wodzie. Możesz również owinąć butelkę mokrym ręcznikiem lub starą, zwilżoną gazetą. Następnie ustaw napój w zacienionym i wietrznym miejscu. Szybko stanie się przyjemnie chłodny.
  • Jeśli spędzasz czas nad wodą, wykorzystaj ją do schłodzenia napojów. Najlepiej zadziała zanurzenie butelek w strumieniu lub rzece, w których woda cały czas płynie. Nie ma jednak przeszkód, być zanurzył piwo i np. soki w jeziorze. Pamiętaj, by zabezpieczyć butelki, aby nie odpłynęły.
  • Chyba każdy plażowicz słyszał, że aby schłodzić piwo, należy zakopać je w ziemi. Nie jest to najszybsza metoda, ale z pewnościąskuteczna. Jeśli będziesz cierpliwy, skutecznie obniżysz temperaturę napojów.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także