PoradyLajfhakiZapomnij o kefirze. Ten produkt lepiej łagodzi oparzenia słoneczne

Zapomnij o kefirze. Ten produkt lepiej łagodzi oparzenia słoneczne

jak ulżyć poparzonej przez słońce skórze, fot. Getty Images
jak ulżyć poparzonej przez słońce skórze, fot. Getty Images

23.07.2023 09:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Latem o oparzenie słonecznie nietrudno. Jeśli narazimy skórę na zbyt intensywne działanie słońca, odczujemy to bardzo mocno. Czerwone plamy i pieczenie rąk bądź pleców jest dość uciążliwe. Podpowiadamy, jak ulżyć poparzonej przez słońce skórze.

W sezonie letnim przesiadywanie na słońcu należy do codzienności. Niezależnie, czy wylegujemy się na plaży, działce, czy spacerujemy po górach. Krem z filtrem i nakrycie głowy to elementy obowiązkowe. Poznaj nasz sposób na poparzenia skórne.

Jak chronić skórę przed oparzeniem?

Chronienie się przed poparzeniami słonecznymi jest kluczowe dla zachowania zdrowej skóry i zmniejszenia ryzyka wystąpienia nowotworów. Wybierając się na plażę, czy uprawiając aktywność na dworze w słoneczny dzień, powinniśmy o tym pamiętać. Krem z filtrem i czapka to nie wszystko. Ważne jest też odpowiednie nawodnienie, aby nie osłabić organizmu. Oto kilka skutecznych sposobów, jak chronić się przed poparzeniami.

  • Unikaj słońca w najgorętszych godzinach, czyli między 10.00 a 16.00. Wtedy promienie są najsilniejsze.
  • Krem z filtrem stosuj wyłącznie o wysokim współczynniku ochrony przeciwsłonecznej i nakładaj go na 30 minut przed wyjściem na słońce. Następnie smaruj skórę regularnie co 2 godziny. Aplikację powtarzaj po pływaniu czy mocnym spoceniu się.
  • Ubierz się odpowiednio. Wybierz lekkie, luźne ubrania, które zakrywają większość ciała. Powinny mieć jasne kolory. Warto postawić na tkaniny o gęstym splocie, które zapewniają lepszą ochronę przed promieniowaniem UV.
  • Pij dużo wody, dzięki temu utrzymasz równowagę płynów w ciele.

Teraz już wiesz, jak zapobiegać oparzeniom słonecznym. Co jednak zrobić, kiedy już do nich dojdzie?

Suntan lotion on woman's arm in sun shape
Suntan lotion on woman's arm in sun shape

Jak ulżyć poparzonej przez słońce skórze?

Odruchowo, kiedy już dochodzi do oparzeń, sięgamy po kefir, który ma zbawienne działanie. Ten produkt sprawia, że zaczynamy czuć ogromną ulgę. Okazuje się, że jest jeszcze inna skuteczna rzecz, który ma takie działanie. Mowa tutaj o torebkach z czarną herbatą! Wystarczy, że zaparzysz kilka z nich i dodasz do naparu kostki lodu. To przyspieszy jego stygnięcie. Potem mocz torebki w chłodnym naparze, a następnie przykładaj je do poparzonej skóry. Nie ścieraj płynu z ciała, zostaw go na całą noc, aby złagodził poparzenia. Rano poczujesz zauważalną ulgę! Przy mocnych poparzeniach nie czekaj, tylko udaj się od razu do lekarza!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także